Facebook Google+ Twitter

Warszawa: 460 milionów złotych na budowę stadionu Legii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-22 08:53

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewniła, że 460 milionów złotych z budżetu miasta zostanie przeznaczonych tylko na budowę stadionu Legii. Podkreśliła, że Rada Miasta nie będzie ponosić kosztów utrzymania i funkcjonowania obiektu.

W rozmowie z Trójką prezydent Warszawy wyraziła nadzieję, że nowy stadion Legii będzie bezpieczny i na mecze będzie można chodzić całymi rodzinami. Jej zdaniem zagorzali kibice protestują przeciwko finansowaniu budowy stadionu, gdyż po zaostrzoniu środków bezpieczeństwa mogą mieć kłopoty z dostaniem się na trybuny. Hanna Gronkiewicz-Waltz zaznaczyła, że Radzie Miasta udało się wynegocjować więcej pięniędzy za dzierżawę - koncern ITI będzie płacił będzie 3 miliony 700 tysięcy złotych rocznie.

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa było przeciwko budowie stadionu. W trakcie posiedzenia Rady Miasta wywiesili transparenty z napisami: "500 milionów dla Waltera, dla warszawiaków - nic!", "Miejski stadion dla kibiców, nie sponsorujcie milionerów z ITI". Wyniki głosowania przyjęli okrzykami i buczeniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.