Facebook Google+ Twitter

Warszawa: 4 lipca Dzień Tybetański w Blue City

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-01 15:03

Blue City wraz z Fundacją Sam Dżub Ling oraz Tibet House „Acala” zaprasza 4 lipca na Dzień Tybetański, który przybliży klientom centrum kulturę, przyrodę Tybetu oraz muzykę dla niego charakterystyczną. W programie prezentacje, koncerty i ceremonia sypania mandali. Wśród gości mnisi z klasztoru Hardhohg Khangtsen Drepung z Rabtenem Tulku Rinpoche oraz mistrzem śpiewu klasztornego Tasim.

Impreza jest fragmentem światowej pielgrzymki, jaką odbywa grupa mnichów klasztoru Hardhong Khangtsen Drepung w celu pozyskania wsparcia dla małych mnichów z klasztoru, którzy rokrocznie przybywają z Tybetu, często pokonując wiele kilometrów na piechotę, przez Himalaje. Klasztor ma niestety ograniczone możliwości i dlatego w trakcie koncertu, jak i w trakcie całego tournee są zbierane darowizny. W Nowym Jorku podczas koncertu tej samej grupy mnichów w Cornegie Hall wspierali Ich na scenie między innymi: Patti Smith, Philip Glass i David Bowie. Grupa mnichów koncertowała także we Francji, Rosji i Japonii.

W programie m.in. koncert śpiewów klasztornych, jam session mnichów z członkami zespołu Kryzys pokaz mody tybetańskiej czy sypanie mandali. Będzie można także zobaczyć wystawę zdjęć oraz pokaz slajdów.

 / Fot. materiały prasowePoniżej dokładny program atrakcji:
10.00 rozpoczęcie pokazu ceremonii sypania mandali
12.00 pokaz mody tybetańskiej
13.00 nauka tańca tybetańskiego
14.00 koncert śpiewów klasztornych oraz pokaz tradycyjnych tańców klasztornych
15.00 zabawy dla dzieci
18.00 jam session, koncert mnichów z udziałem członków zespołu Kryzys
20.00 zakończenie pokazu ceremonii sypania mandali

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.