Facebook Google+ Twitter

Warszawa. 55. urodziny Pałacu Kultury i Nauki. Historia za anegdotę

Z okazji 55. urodzin Pałacu Kultury i Nauki, w czwartek Teatr Dramatyczny uruchomi Wydział Wydawania i Przyjmowania Anegdot. Akcja ma na celu przybliżenie warszawiakom i wszystkim zainteresowanym historii tego obiektu.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Teatr_Dramatyczny.JPG&filetimestamp=20080516231402Pałac Kultury i Nauki, symbol stolicy, obchodzi 55. urodziny. Z tej okazji 22 lipca Teatr Dramatyczny zaprasza do Wydziału Wydawania i Przyjmowania Anegdot, który będzie funkcjonował w Loży Stalina w godzinach 15-18. Każdy z gości, który przyniesie ze sobą jakieś wspomnienie, otrzyma w zamian fragment unikalnej historii Pałacu.

Głównym Urzędnikiem będzie Michał Murawski, antropolog fascynujący się historią Pałacu i od wielu lat kolekcjonujący dotyczące go legendy. Spotkanie z panem Murawskim będzie miało charakter tete a tete, a każdy gość otrzyma opowieść dostosowaną do swojej osobowości.

Podczas wydarzenia będą także prezentowane makiety PKiN, stworzone na potrzeby projektu wideo autorstwa holenderskiego artysty Aernouta Mika Communitas, który zaprezentowany zostanie podczas drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Warszawa Centralna 2010 "Migracje".

22 lipca ma być symbolicznym świętem stolicy i jej mieszkańców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.