Facebook Google+ Twitter

Warszawa. 90-lecie polskiej policji

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2009-07-23 22:14

W piątek, 24 lipca, na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędą się centralne obchody 90. rocznicy powstania policji. Udział w nich zapowiedzieli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, Sejmu i Senatu RP, kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, policji oraz przedstawiciele środowisk naukowych i delegacje zagraniczne.

Uroczystości obchodów 90-lecia polskiej policji rozpoczną się o godzinie 9.00 złożeniem wieńca pod obeliskiem "Poległym Policjantom Rzeczpospolita Polska", znajdującym się na dziedzińcu Komendy Głównej Policji. Następnie, na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, o godz 11.00, rozpoczną się uroczystości centralne.

 / Fot. Ewa Krzysiak  / Fot. Ewa Krzysiak  / Fot. Ewa Krzysiak

Jednym z najważniejszych punktów uroczystości będzie wręczenie odznaczeń państwowych wyróżnionym policjantom i pracownikom policji przez Prezydenta RP, wręczenie sztandarów jednostkom policji i poświęcenie ich przez biskupa polowego Wojska Polskiego gen. dyw. ks. bpa Tadeusza Płoskiego, a także promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 / Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Ewa Krzysiak

Natomiast o godzinie 15.00, w Sali Konferencyjnej Komendy Głównej Policji, zostaną wręczone nominacje i odznaczenia wyróżnionym policjantom i pracownikom policji. Przemówienia okolicznościowe wygłoszą wiceprezes Rady Ministrów, minister spraw wewnętrznych i administracji oraz komendant główny policji.

 / Fot. Ewa Krzysiak  / Fot. Ewa Krzysiak

Centralne obchody 90. rocznicy powstania policji zakończą się w niedzielę w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie mszą w intencji policji, transmitowaną w Programie I Polskiego Radia.

******
Zdjęcia znajdujące się w artykule pokazują próbę generalną przed jutrzejszą uroczystością.
Tak właśnie (aczkolwiek w bardziej uroczystej atmosferze i przy udziale notabli oraz licznie zgromadzonej publiczności) będą wyglądać jutrzejsze obchody 90-lecia polskiej policji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ładnie pokazane. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby próba nie była lepsza od głównej uroczystości :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to ładny wiek ma nasza policja :) Szacunek mój kieruję dla funkcjonariuszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za info pójdę tam jutro i strzele trochę fotek dla was :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.