Facebook Google+ Twitter

Warszawa. 9. edycja Drużynowych Integracyjnych Zawodów Szermierczych

Minister Spraw Zagranicznych zaszczycił swoją obecnością finał 9. edycji Drużynowych Integracyjnych Zawodów Szermierczych, organizowanych przez Integracyjny Klub Sportowy - AWF w Warszawie z okazji Święta Niepodległości.

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski pozuje do zdjęcia wraz ze zwycięzcami 9 edycji zawodów szermierczych zorganizowanych z okazji Dnia Niepodległości. / Fot. Marcin P. Wrona- Muszę powiedzieć, że wychodzę z zawodów ubogacony, bo nigdy nie widziałem paraszermierki, a to jest znacznie bardziej pasjonujące niż to sobie do tej pory wyobrażałem - przyznał Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski. - Tak, że dobra robota mistrzu! – Sikorski skierował te słowa do tegorocznego złotego medalisty z paraolimpiady w Londynie, Dariusza Pendera, który wygrał zawody wraz ze swoją drużyną.

Przed rozpoczęciem walki finałowej przez kilka chwil gasło, to znów zapalało się światło. Wszystkie spojrzenia zwróciły się w stronę wejścia do sali treningowej w pawilonie 42 na terenie AWF, w którym pojawił się Radosław Sikorski wraz z obstawą. Sikorski był niespodzianką wieczoru, gdyż spodziewano się obecności Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy.

Pojedynek szermierzy na wózkach. / Fot. Marcin P. WronaSzare szeregi, Dzieci Warszawy, Legioniści, Ułani, Żołnierze Wyklęci, Piłsudczycy - to tylko niektóre patriotyczne nazwy, jakie otrzymała każda z 12 trzyosobowych drużyn. Impreza miała charakter integracyjny. W szranki z niepełnosprawnymi stanęli reprezentanci szermierczej kadry olimpijskiej, m.in. Robert Andrzejuk, Radek Zawrotniak oraz Małgorzata Bereza. W walkach brali udział również trenerzy, szkolący na co dzień kadrę szermierzy na wózkach.

Dla niektórych zdrowych szermierzy był to pierwszy występ tego typu. - Muszę się jeszcze sporo nauczyć i przyzwyczaić do walki na wózku - wyznała Małgorzata Bereza z AWF w Katowicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.