Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7956 miejsce

Warszawa. Abolicja dla gapowiczów

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2009-07-19 22:52

Złapał Cię kanar? ZTM w Warszawie anuluje kary. Jednak nie ciesz się zawczasu, bo może okazać się, że Ciebie abolicja nie dotyczy.

 / Fot. Jacek Turczyk PAPCo się stało, że warszawski ZTM zdecydował się anulować kary? Wspaniałomyślny gest z okazji wakacji? Skądże znowu. Abolicja jest konsekwencją decyzji Rady m.st. Warszawy, która pod koniec maja br. zdecydowała, że ZTM musi oddać pieniądze pasażerom.

Anulowanie kary dotyczyć ma tylko tych mandatów, które wypisano za nieczytelne dane osobowe, bądź za wpisanie na karcie inicjału zamiast pełnego imienia lub numeru Pesel zamiast numeru dokumentu ze zdjęciem. Abolicją objęci są również ci, którzy w czasie kontroli mieli przy sobie nieaktywowaną, ale doładowaną kartę miejską. Mandat, o którym mowa musi być wystawiony po 2 czerwca 2008 r.(tj. po wejściu w życie nowych cen biletów komunikacji miejskiej).

Kto chce odzyskać pieniądze, powinien do 14 sierpnia złożyć do ZTM wniosek o umorzenie kary. Jeśli ktoś wyrzucił do kosza wystawione przez kontrolera wezwanie do zapłaty, nie musi go stamtąd wygrzebywać. Należy natomiast mieć przy sobie ważną kartę miejską: starą, podpisaną lub nową (ze zdjęciem). Gotowy formularz wniosku można pobrać ze strony ZTM. Przyjmowane są także wnioski napisane odręcznie.

Jeśli pasażer uzna, że został niesłusznie ukarany, może odwołać się na piśmie w każdym z punktów obsługi pasażera albo przesłać odwołanie pocztą na adres: ZTM, ul. Senatorska 37, 00-099 Warszawa lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: windykacja@ztm.waw.pl.

Złożenie odwołania nie powoduje wstrzymania terminu płatności.

Dla osób zainteresowanych kontakt z ZTM:
Dział Windykacji ul. Senatorska 37 - tel .022 826 82 11 wewn. 140, 186, 209.
- odwołania od decyzji kontrolerów: tel. 022 826 82 11 wewn. 260, 263.
- sprawy sądowe i komornicze: tel. 022 826 82 11 wewn.181, 262, 277, 292.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pomysł dobry:) Coś dobrego i dla pasażera.
Jednak i tu są pewne kruczki:). I trzeba tu się jednak śpieszyć, bo podobno wielu jest chętnych do anulowania kary..a ogólnie chodzi o niebagatelne kwoty ( jak tak się policzy wszystkich gapowiczów)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdyby to zastosować w innych miastach? +

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.07.2009 10:38

Plus za dobrą wiadomość :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

też się odwołam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.