Facebook Google+ Twitter

Warszawa adoptuje kurdyjskiego więźnia. Nowa akcja United4Iran

Iran wykonuje więcej wyroków śmierci na swoich obywatelach niż jakikolwiek inny kraj na świecie. Liczbą wykonanych egzekucji Iran ustępuje jedynie Chinom. 70 miast z całego świata adoptuje więźniów sumienia przebywających w irańskim więzieniu. Warszawa stanie się adwokatem Habibollaha Golparipoura, kurdyjskiego aktywisty skazanego na śmierć.

 / Fot. United for IranLiczba egzekucji w Islamskiej Republice Iranu wzrosła dramatycznie po wybuchu ostatniej fali protestów przeciwko wynikom wyborów w czerwcu 2009 r. Wyrok śmierci stał się instrumentem politycznej represji. Według Amnesty International, tylko w zeszłym roku w Iranie skazano na śmierć ponad 388 osób.

12 czerwca 2010 r. przypada pierwsza rocznica pamiętnych wyborów prezydenckich w Iranie. Chcąc zwrócić uwagę na tragiczny brak poszanowania praw człowieka w Iranie, organizacja United4Iran (Zjednoczeni dla Iranu) organizuje w tym dniu społeczną akcję, która obejmie ponad 70 miast na całym świecie. Każde miasto adoptuje jednego więźnia sumienia przebywającego obecnie w irańskim więzieniu.

Warszawa stanie się adwokatem Habibollaha Golparipoura, kurdyjskiego aktywisty. Habibollah Golparipour jest skazany na śmierć. W listopadzie 2009 r. został aresztowany, teraz jest prawdopodobnie przetrzymywany więzieniu Mahabad. Dziennikarz Masoud Kordpour w wywiadzie dla Radia Farda, powiedział: - Prawnik pana Golparipour poinformował mnie, że zarzuty przeciwko niemu obejmują: wrogość przeciw Bogu przez działania propagandowe oraz członkostwo w grupie opozycyjnej.

Od ostatniego roku wydawanie kar śmierci dla kurdyjskich aktywistów, szczególnie za wrogość przeciw Bogu, stało się bardzo powszechne. 9 maja 2010 r. w więzieniu Evin zostało straconych czterech kurdyjskich więźniów. Jak podaje Kurdish Perspective, 30 maja 2010 r. więzień skazany na karę śmierci - Habibollah Golparipour - stracił przytomność w rezultacie podjętego strajku głodowego.

United4Iran zaprasza w sobotę 16 czerwca do ogrodów i biblioteki BUW, gdzie w godz.11-15 będzie można podpisywać kartki, które będą wysłane do Ambasady Islamskiej Republiki Iranu w Polsce. Także w sobotę, o godz. 13, chętni mogą wziąć udział w spotkaniu "Modlitwy w intencji wszystkich więźniów sumienia” (kontakt: 22 371 44 80, adres: Zwierzyniecka 17/8, Warszawa).

Partnerami prowadzonej przez United4Iran akcji są miedzy innymi: Amnesty International, Human Rights Watch, Reporters without Borders, Nobel Women’s Initiative, Physicians for Human Rights, Międzynarodowa Wspólnota Bahaicka.

Dowiedz się więcej o akcji na www.12june.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

"wrogość przeciw Bogu"

No ale przeciwko, któremu bogu?

A tak w ogóle to widać jak ohydny kraj z tego Iranu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

United4Iran w Warszawie, video http://bahaizm.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jestem w stanie tego komentować, po obejrzeniu filmów tym bardziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A do meritum się Pan odniesie Panie Mariuszu, szczególnie zaś do fragmentów:

"Iran wykonuje więcej wyroków śmierci na swoich obywatelach niż jakikolwiek inny kraj na świecie. Liczbą wykonanych egzekucji Iran ustępuje jedynie Chinom."

"Od ostatniego roku wydawanie kar śmierci dla kurdyjskich aktywistów, szczególnie za wrogość przeciw Bogu, stało się bardzo powszechne. 9 maja 2010 r. w więzieniu Evin zostało straconych czterech kurdyjskich więźniów. Jak podaje Kurdish Perspective, 30 maja 2010 r. więzień skazany na karę śmierci - Habibollah Golparipour - stracił przytomność w rezultacie podjętego strajku głodowego."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odrażająca moralnie akcja i takiż sam tekst o niej. Zatrważające też jest jak to autorzy i komentatorzy ufają bezrefleksyjnie imperialistycznym kłamstwom dwóch największych współczesnych reżimów czyli USA i Izraelowi. To nie Iran złamał najwięcej rezolucji RB ONZ, tylko Izrael (ponad 60), to nie Iran ma najwięcej więzień w których regularnie łamie się prawa człowieka, tylko USA (Guantanamo, Abu Ghraib, itd.), to nie Iran ma nielegalnie bez jakiejkolwiek kontroli broń atomową tylko ma ją Izrael od USA, nigdy nie skontrolowaną przez MAEA (arsenał czwarty co do wielkości na Ziemi), itd., itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomasz Strejczyk

Nie jest powszechnie wiadome, że Kurdowie { Kurd = wojownik ] są częścią plemion Serbów. Kiedy ich połowa wędrowała w I w. A.D. w wielkiej wędrówce na Zachód ze stepów na płn. od Morza Aralskiego do siedzb na Zachód od Odry, to druga połowa skierowała się na południe do obecnych swoich siedzib w Kurdystanie w momencie załamywania się Imperium Partyjskiego w III w. A.D. Dlatego obecnie wiele słów ich mowy ma słowiańskie brzmienie.
Co ciekawe, to Imperium Partyjskie stworzyli też Słowianie – 3 plemiona powinowate do Czechów – konnych łuczników w III w. B.C.
Więcej informacji można znaleźć na –http://www.historiakurgany.republika.pl/apo_plik/slow.htm
którą gorąco polecam jako źródło bezcennych informacji o Słowiañszczyźnie, których nigdzie indziej nie spotkałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przeciw Bogu jest stosowanie kary śmierci..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzieki Malgorzata za wsparcie.
http://www.youtube.com/watch?v=htCwx6jQgro&feature=player_embedded

Przetlumaczylem video o przesladowaniach w Iranie. Zapraszam poogladac.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niewinni ludzie skazani na śmierć. Okropność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.