Facebook Google+ Twitter

Warszawa areną pierwszej, wielkiej demonstracji antyrządowej PiS

PiS nie ma na co czekać, chce kuć żelazo, póki gorące. W ocenie prezesa, rząd premiera Tuska coraz gorzej radzi sobie z rządzeniem. Budzić to ma szeroki sprzeciw społeczeństwa. Szczególnie denerwuje projekt reformy emerytalnej.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (C) 13 bm. podczas konferencji prasowej zaprezentował Komisję Deregulacyjną Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyński zadeklarował, że jego partia jest gotowa do współpracy z PO. / Fot. PAP/Tomasz GzellPiS dostrzega, że Platforma traci grunt. Widzi pasmo niepowodzeń w sposobach rządzenia państwem i ostre tarcia wewnątrz koalicji. Zna złe nastroje społeczne w związku z projektem reformy emerytalnej i pracą do 67 roku życia. To sprzyjająca sytuacja dla demonstracji antyrządowych. Prezes Jarosław Kaczyński organizuje właśnie taką demonstrację 14 marca o godz. 18.

Demonstracja ma być, według założeń organizatorów, wielka i głośna, ale pokojowa. PiS zwołuje niezadowolonych mieszkańców stolicy i Polaków z całego kraju – wszystkich niezadowolonych z decyzji rządu. Zbiórka manifestantów nastąpi na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Uczestnicy manifestacji wyruszą sprzed pomnika Wincentego Witosa pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Tam, pod oknami premiera Donalda Tuska, prezes PiS, Jarosław Kaczyński zaplanował dłuższe płomienne wystąpienie.

Na środowy protest przeciwko planom PO w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego, przybędą przedstawiciele NSZZ "Solidarność" i delegacje z różnych stron kraju. Protest został dokładnie przygotowany i jest promowany na plakatach i spotach, pod niewinnym patriotycznym hasłem: "Bądź aktywny - Polska to Twój kraj".

Organizatorzy zapewniają o poparciu protestu ze strony mazowieckiego zarządu NSZZ "Solidarność" i innych regionów "Solidarności" oraz krajowej sekcji "S" służby zdrowia. Mają przyjechać stoczniowcy i marynarze ze Szczecina, stoczniowcy z Gdańska, związkowcy i sympatycy PiS z Podbeskidzia, Łodzi, Białegostoku i innych miast. Ale największe nadzieje wiąże PiS z masowym udziałem warszawiaków.

Dziennik.pl cytuje szefa komitetu politycznego PiS, Joachima Brudzińskiego: "Nie wykluczamy kolejnych demonstracji. Powodów do obywatelskiego sprzeciwu będzie - jak sądzę - bardzo dużo. Chcemy organizować obywateli i protestować. Rząd może ugiąć się tylko pod ich naporem".

Rzecznik PiS, Adam Hofman, pytany przez dziennikarzy, czy związki zawodowe i organizacje społeczne powinny protestować, także podczas Euro 2012, przeciwko podniesienia wieku emerytalnego do 67 roku życia, odpowiedział dyplomatycznie, ale jednoznacznie.

Według niego, jeśli jakiekolwiek inne metody spowodują, że "Donald Tusk odstąpi od przymusu pracy dla kobiet do 67. roku życia, to trzeba je zastosować". Dodał, że turniej Euro 2012 jest bardzo ważny, ale się skończy, a "my zostaniemy z przymusem pracy do 67. roku życia".

Jarosław Kaczyński, po szóstej przegranej w zeszłorocznych wyborach, nie zawahał się użyć groźnie brzmiących porównań z obrazami płonących ulic z Budapesztu. Nie doczekał się dotąd takich scen na ulicach Warszawy, postanowił więc zorganizować pokojową zadymę w środę o godz. 18.

Więcej w Dzienniku.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

sprzeciw21
  • sprzeciw21
  • 14.03.2012 15:12

Polecam marcowy Serwis21 Warszawski http://serwis21-warszawski.blogspot.com, a w nim "Wiek emerytalny, sto lat mało, dwieście" czyli wywiad z ekonomistą drem Danielem Alain Koroną - pokazuje bezsens propozycji wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 14.03.2012 13:30

Tu nie chodzi o emerytury ale o wybory w strukturach PiS . Teren się piekli a Jarek chce zademonstrować siłę. Sakiewicz zwozi mohery , Śniadek zwołuje Solidarność .Kaczyński zdaje sobie sprawę ,że bez podwyższenia wieku emerytalnego Polska nie ujedzie i co ? będzie sobie [ ewentualnie ] robił krzywdę na przyszłość ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nurek Malicki
  • Nurek Malicki
  • 14.03.2012 09:39

Zgadzam się z Marią Czerw ,albo informacja bezstronna ,albo komentarz. Cybruch gorliwy propagator III RP i rządu Tuska . Rządu antypolskiego i bardzo szkodliwego. Ten rząd musi odejść ,jego miejsce jest na śmietniku historii. I tak się niedługo stanie. Skończą jak nieboszczka Unia Wolności!

Komentarz został ukrytyrozwiń
gucio
  • gucio
  • 14.03.2012 07:42

skad przyszla rodzina kaczynskich i po co ich narodowosc osnuta jest mgla jak pod smolenskiem w co wierza kiedy nie byli ochrzczeni ojciec jara akowiec matka rowniez a za wladzy robotniczej mieli uslane na rozach czym sie przysluzyli wladz ludowej.te pytania i wiele innych czeka na rzetelna odpowiedz.dzisiaj kaczynski walczy z demokratycznie wybrana wladza.powodem moze byc albo zawisc albo slepa wiara w marksizm i leninizm.kaczynscy jaroslaw i lech ,,walczyli,,z komunizmem na niby.walczyli i nie walczyli.aby zawsze bylo z czego wybrac wedlug okolicznosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.03.2012 02:26

>Autor ocenia. Albo bezstronna informacja, albo komentarz.

Pisze to autorka najbardziej stronniczych i nierzetelnych materiałów w serwisie. Paradoks.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marszałek Kopacz powiadomiła społeczeństwo o uzbieraniu podpisów i referendum. Czego ten błazen jeszcze chce. Polacy w referendum zadecydują. Niesmaczna gra polityczna i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor ocenia. Albo bezstronna informacja, albo komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.