Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Areszt tymczasowy dla zabójcy 15-latki w Koniku Nowym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-20 18:56

Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec Karola P. 17-letni chłopak przyznał się do zabójstwa 15-latki w Koniku Nowym koło Sulejówka.

W sprawie zatrzymano też dwóch innych podejrzanych - powiedziała IAR rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, Krystyna Gołąbek. Sebastianowi P. i Grzegorzowi F. postawiono zarzut popełnienia przestępstwa poplecznictwa, czyli utrudniania postępowania karnego poprzez pomaganie w trakcie przestępstwa. Ponadto przedstawiono im zarzut popełnienia występku, polegającego na nie udzieleniu pomocy Martynie U., której bezpośrednio groziła śmierć.

Obaj mężczyźni są obecnie przesłuchiwani w Prokuraturze Rejonowej w Mińsku Mazowieckim. Na razie trudno powiedzieć, czy śledczy będą chcieli zastosować wobec nich środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego. Decyzja zostanie podjęta po ich przesłuchaniu.

Oskarżony o zabójstwo Karol P. złożył już obszerne wyjaśnienia. Prokuratura nie ujawniła ich treści ze względu na dobro postępowania. Motyw zabójstwa nie został jasno określony. Karol P. prawdopodobnie nagle powziął zamiar zabójstwa.

W środę wieczorem ciężko ranną nastolatkę znaleziono na przystanku autobusowym w miejscowości Konik Nowy. Dziewczyna miała rany zadane nożem. Mimo natychmiastowej pomocy, nie udało się jej uratować. Zmarła następnego dnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.