Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Baner upamiętniający 90-lecie Portu Gdynia niszczy zabytek

Na frontowej ścianie gmachu Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej zawisł ostatnio wielkoformatowy baner. Czy zabytkowy budynek przy ulicy Chałubińskiego stanie się kolejnym warszawskim stojakiem na reklamy?

Według architektów i urbanistów Warszawa należy do grona najbardziej zasłoniętych przez reklamy miast w Europie. W Sejmie trwają właśnie prace nad nowelizacją ustawy o egzekucji, która ma ułatwić walkę z nielegalnymi reklamami wielkoformatowymi. Tymczasem z okazji 90-lecia istnienia Portu Gdynia na zabytkowej ścianie budynku Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej pojawił się ostatnio wielkoformatowy baner upamiętniający początki bałtyckiego portu. Ma on tam zostać do 23 października.

W gąszczu banerów

Ogromna reklamowa płachta o wymiarach 10 na 36 metrów została zawieszona na wbitych w ścianę hakach. Niszczą one piaskową elewację budynku zbudowanego w latach 1929-31 według projektu Rudolfa Świerczyńskiego, a następnie przebudowanego przez Bohdana Pniewskiego. Zgodę na wbicie haków wyraził stołeczny konserwator zabytków, Piotr Brabander. "Po zapoznaniu się z wnioskiem stwierdzam, że ww. działania mają charakter tymczasowy, są zatem dopuszczalne pod względem konserwatorskim" - powiedział.

Empik przy Nowym Świecie musi zdjąć reklamy z budynku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piot XX
  • Piot XX
  • 02.10.2012 19:39

W tej kwestii nasza rodzima mentalność pozostawia niestety wiele do życzenia. Jakie choćby świadectwo wystawiają czasem o sobie sami politycy? Kwestia męczącego bałaganu, który zalał w ostatnich latach przestrzeń publiczną, miejską, tereny przy drogach, nie została rozwiązana! W innych krajach nie widać tak kolosalnej ilości reklam, tym bardziej tych rażących reklam LED-owych i telewizorów, które zalały polskiej miasta (np. Warszawę i jej okolice) i drogi! Oprócz dziś czasem pozytywnych przykładów zadbanych zabytków, wciąż jeszcze obserwujemy zupelny brak szacunku w kwestii zabytków w polskich miejscowościach i niestety w dużych miastach takich jak stolica. Latami ,nawet od czasów II Wojny, nie są konserwowane, nieraz bezprawnie niszczone lub z wymienionymi oryginalnymi elementami na nowe plastiki(!) lub z uciętymi balkonami -to nierzadki widok nawet w stolicy. Szkoda tych kamienic i przedwojennych obiektów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.