Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Będą kolejne podwyżki cen

W najbliższym czasie w stolicy zdrożeje woda i ścieki oraz bilety komunikacji miejskiej. Pierwszy wzrost cen już 30 czerwca.

Autobus Solaris / Fot. Raf24/Creative Commons Uznanie autorstwa26 maja radni przegłosowali podwyżki opłat w Warszawie. 32 radnych opowiedziało się za wzrostem cen, 25 było przeciw. 30 czerwca zmienią się ceny wody i ścieków. Cena brutto za metr sześcienny wzrośnie o 2,30 zł. Jak wylicza Życie Warszawy przeciwny mieszkaniec zapłaci miesięcznie niespełna 20 zł więcej.

Podwyżki cen biletów rozłożone są na trzy etapy. Pierwszy wzrost cen już 16 sierpnia tego roku. Kolejne podwyżki zaplanowane są na styczeń 2013 i 2014 roku. W zależności od rodzaju biletu, docelowe ceny będą od 25 do ponad 100 proc. wyższe od obecnych. Radni PO obniżyli jednak wcześniej zaplanowane stawki. Bilet jednorazowy, który według pierwotnej wersji miał kosztować 5,60 zł będzie kosztował 4,80 zł. Podwyżkom towarzyszy też likwidacja niektórych rodzajów biletów. Od sierpnia nie kupimy już biletów 90-minutowych, 7-dniowych, dwutygodniowych a także miesięcznych na jedną wybraną linię.

Jak zapewnia wiceprezydent Jacek Wojciechowicz, wzrost opłat w mieście jest konieczny. Wpływy z zakupu biletów pokrywają ok 30 proc. kosztów utrzymania komunikacji w stolicy. Tymczasem budżet może dofinansowywać funkcjonowanie transportu miejskiego maksymalnie w 60 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

co za różnica
  • co za różnica
  • 06.06.2011 20:30

a ja pierdolę i PO i tym bardziej Jebany PIS za jakieś wymysły!!!
Może PIS sam się zreferenduje i zacznie jeździć komunikacją do której tak zachęcają a później zaczynają oficjalnie zniechęcać ceną biletów?!
Taniej mnie wyjdzie jazda samochodem i parkowanie w centrum niż cholernym autobusem i metrem!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grześ Krzemiński
  • Grześ Krzemiński
  • 28.05.2011 08:46

cyt. "Radni PO obniżyli jednak wcześniej zaplanowane stawki. Bilet jednorazowy, który według pierwotnej wersji miał kosztować 5,60 zł będzie kosztował 4,80 zł."

Autor tekstu zapomniał napisać, że projekt podwyżek został zaakceptowany przez tych samych radnych z PO, którzy póżniej zdecydowali się na zmniejszenie podwyżki tylko do 4,80zł. Teraz mamy pytanie czy należy się podziękowanie radnym z PO dzięki którym bilety z ceny 2,80 (cena obecna) podrożeją w roku 2014 do ceny 4,80.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.