Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Będą nowe chodniki w Alejach Jerozolimskich

Zarząd Dróg Miejskich wybrał wreszcie wykonawcę remontu chodników w Alejach Jerozolimskich. Rozpoczęcie modernizacji planowane jest na połowę lipca.

 / Fot. DocentX/Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0.Jak podaje Tvn Warszawa rusza ogromna modernizacja na Euro 2012, która ma się rozpocząć w połowie lipca. Zarząd Dróg Miejskich wybrał wreszcie wykonawcę remontu - ma nim być konsorcjum "Adrog" Sp. J. i Mabau Polska Sp. z o.o.

Firmę wybrano dlatego, że jej oferta była najtańsza, a wszystkie dokumenty zostały przez nią złożone poprawnie. Remont będzie można rozpocząć w połowie lipca, jeśli żadna z innych firm biorących udział w przetargu nie złoży protestu. Zgodnie z harmonogramem prace mają zakończyć się do października.

Koszt remontu w Alejach Jerozolimskich od Dworca Centralnego do Mostu Poniatowskiego wynosi ponad 4 miliony złotych. Chodniki mają być równe, a krawężniki - nie utrudniać przejazdu osobom z wózkami. Przy okazji zostanie ułożona kostka na parkingach, a ich poziom będzie inny, niż poziom chodnika. Dzięki temu kierowcy nie będą tak łatwo zabierać miejsca pieszym. Planowane jest również zamontowanie nowego oświetlenia.

Kierowcy nie muszą obawiać się utrudnień. Urzędnicy zapewniają, że prace nie wejdą na jezdnie. Możliwe są jednak zmiany lokalizacji przystanków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.