Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Będą nowe, elektroniczne rozkłady jazdy

Warszawa zainwestuje w 40 nowych, elektronicznych tablic z rozkładami jazdy. Mają się one pojawić już w przyszłym roku, na przystankach tramwajowych od dworca Wileńskiego do ronda Waszyngtona i cmentarza Wolskiego.

Tramwaj na moście Poniatowskiego w Warszawie GNU Licencja Wolnej Dokumentacji. / Fot. AstrorekJak informuje tvnwarszawa.pl, Warszawa ogłosiła przetarg - Chcemy, by nowe tablice były nowocześniejsze, dlatego zdecydowaliśmy się na przetarg w trybie negocjacji. Z 20 firm, które chciały dostarczyć sprzęt, wybraliśmy pięć, którym jeszcze w grudniu przedstawimy szczegółowe wymagania - mówi Teresa Kotwica, rzeczniczka Tramwajów Warszawskich. Już w lutym przyszłego roku ma zostać podpisana umowa o wykonanie elektronicznych tablic.

Firma, która wykonała poprzednie tablice nie znalazła się w wybranej piątce. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty, zainstalowane w 2008 roku rozkłady mają błędy, m. in. często zapowiadają one przyjazd tramwaju jednej linii, a nadjeżdżają wagony innej.

Natężenie ruchu w Warszawie jest bardzo duże, nowe tablice muszą być specjalnie przystosowane do tego, by sprostać wymogom stolicy. Informacje na tablicach będą aktualizowane co 50 sekund.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.