Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Będą zasiłki dla ofiar podtopień

Mieszkańcy Warszawy, którzy zostali dotknięci przez powódź i ponieśli straty w wyniku tegorocznych podtopień mogą zgłaszać się do dzielnicowych Ośrodków Pomocy Społecznej celem złożenia wniosków o przyznanie pomocy finansowej.

Po obsunięciu się skarpy na Ursynowie / Fot. PAP/Paweł KulaDruki wniosków można również otrzymać w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w Urzędach Dzielnic m.st. Warszawy.

Zasiłek w kwocie do 6 tys. zł otrzymają rodziny, które w wyniku powodzi poniosły straty.
Wysokości przyznanej sumy zostanie ustalona na podstawie wywiadu środowiskowego przeprowadzonego przez pracownika gminnego ośrodka społecznego. Pod uwagę zostanie wzięta m.in. możliwość dalszego zamieszkiwania w zalanym gospodarstwie, konieczność zapewnienia opieki medycznej i zakupu leków oraz rzeczywiste straty poniesione w gospodarstwie.

Zasiłek celowy w wysokości do 20 tys. złotych przeznaczany jest na remont albo odbudowę domu lub mieszkania, które uległy zniszczeniu w związku z powodzią. Górna granica przyznanego zasiłku jest zależna od rozmiaru faktycznie poniesionych strat i oceny zniszczeń.

Mieszkańcy gospodarstw domowych i budynków mieszkalnych, które najbardziej ucierpiały w powodzi, mogą wnioskować o najwyższą kwotę zasiłku celowego - do 100 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.