Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Będzie pikieta o związkach partnerskich

Jednych zajmują dziś problemy i sekrety taśmowe Serafina, inni mają na głowie trudne sprawy związków partnerskich. Ale jedni i drudzy wyrazili wolę przyjrzenia się projektowi ustawy w tej drugiej sprawie.

Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy, a przede wszystkim zainteresowani problemami kochających inaczej, mają chęć zmierzyć się w Sejmie, z ostrym i kłującym politycznie oraz religijnie, spojrzeniem na projekt ustawy w palącej i dymiącej, niczym ogień średniowiecznych stosów, kwestii związków partnerskich.

Polityczne i katolickie spojrzenie na tę kwestię ma się odbyć w Sejmie, we wtorek, 24 lipca rano. Wtedy zapadnie decyzja, czy projekt ustawy o związkach partnerskich godzi się w Sejmie czytać dalej i czy wejdzie on do harmonogramu prac Sejmu tej kadencji. Tymczasem inicjatywa "Miłość nie wyklucza" zaprasza zainteresowanych, w tym polityków wszystkich opcji, do udziału w kolejnej demonstracji w tej sprawie.

Poprzednia akcja "Miłość nie wyklucza" – według portalu lewica24.pl, trwająca od 9 do 13 lipca, odniosła pozytywne skutki i rezultaty. Przede wszystkim udało się zainteresowanym posłom uratować projekt ustawy przed sejmową "niszczarką".

We wtorek, 24 lipca, pod Sejmem stanie pikieta z banerami, pod hasłem: "Żądamy ustawy o związkach partnerskich". Jak dobrze pójdzie - aktywiści inicjatywy pozostaną pod Sejmem przez trzy dni, czyli do 27 lipca. Organizatorzy planują największe nasilenie protestu na 26 lipca, "aby przypomnieć posłom i posłankom, że głosując - decydują o przyszłości i szczęściu swoich obywateli".

Polska klasa polityczna – zdaniem serwisu lewica24.pl - ma ambiwalentny stosunek do legalizacji związków partnerskich. Dlatego też wielu polityków bardzo chętnie zignorowałoby lub przynajmniej odwlekło tę sprawę. W okresie ostatniego miesiąca autorzy projektu ustawy usłyszeli wypowiedź posła Grzegorza Schetyny, że w tej kadencji Sejmu "nie będzie już czasu na sejmową debatę wokół tej ustawy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jasiu
  • Jasiu
  • 24.07.2012 00:42

Cybruch, nastepnym razem napisz coś w sobotę lub niedzielę. Nie walcz o punkty, walcz o czytelnika. Rozumiem, że musisz kopiować bo na własne przemyslnia cie nie stac. Ale postaraj sie zachować minimum przyzwoitosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że ten obrazek to powinien Pan podmienić na taki z tekstem: "komentuję i obrażam"...

Związek partnerski, to również wieloletni konkubinat. Jeśli dla kogoś życie we dwoje bez ślubu jest zboczeniem, to ja dziękuję...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.