Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Będzie pikieta o związkach partnerskich

Jednych zajmują dziś problemy i sekrety taśmowe Serafina, inni mają na głowie trudne sprawy związków partnerskich. Ale jedni i drudzy wyrazili wolę przyjrzenia się projektowi ustawy w tej drugiej sprawie.

Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy, a przede wszystkim zainteresowani problemami kochających inaczej, mają chęć zmierzyć się w Sejmie, z ostrym i kłującym politycznie oraz religijnie, spojrzeniem na projekt ustawy w palącej i dymiącej, niczym ogień średniowiecznych stosów, kwestii związków partnerskich.

Polityczne i katolickie spojrzenie na tę kwestię ma się odbyć w Sejmie, we wtorek, 24 lipca rano. Wtedy zapadnie decyzja, czy projekt ustawy o związkach partnerskich godzi się w Sejmie czytać dalej i czy wejdzie on do harmonogramu prac Sejmu tej kadencji. Tymczasem inicjatywa "Miłość nie wyklucza" zaprasza zainteresowanych, w tym polityków wszystkich opcji, do udziału w kolejnej demonstracji w tej sprawie.

Poprzednia akcja "Miłość nie wyklucza" – według portalu lewica24.pl, trwająca od 9 do 13 lipca, odniosła pozytywne skutki i rezultaty. Przede wszystkim udało się zainteresowanym posłom uratować projekt ustawy przed sejmową "niszczarką".

We wtorek, 24 lipca, pod Sejmem stanie pikieta z banerami, pod hasłem: "Żądamy ustawy o związkach partnerskich". Jak dobrze pójdzie - aktywiści inicjatywy pozostaną pod Sejmem przez trzy dni, czyli do 27 lipca. Organizatorzy planują największe nasilenie protestu na 26 lipca, "aby przypomnieć posłom i posłankom, że głosując - decydują o przyszłości i szczęściu swoich obywateli".

Polska klasa polityczna – zdaniem serwisu lewica24.pl - ma ambiwalentny stosunek do legalizacji związków partnerskich. Dlatego też wielu polityków bardzo chętnie zignorowałoby lub przynajmniej odwlekło tę sprawę. W okresie ostatniego miesiąca autorzy projektu ustawy usłyszeli wypowiedź posła Grzegorza Schetyny, że w tej kadencji Sejmu "nie będzie już czasu na sejmową debatę wokół tej ustawy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jasiu
  • Jasiu
  • 24.07.2012 00:42

Cybruch, nastepnym razem napisz coś w sobotę lub niedzielę. Nie walcz o punkty, walcz o czytelnika. Rozumiem, że musisz kopiować bo na własne przemyslnia cie nie stac. Ale postaraj sie zachować minimum przyzwoitosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że ten obrazek to powinien Pan podmienić na taki z tekstem: "komentuję i obrażam"...

Związek partnerski, to również wieloletni konkubinat. Jeśli dla kogoś życie we dwoje bez ślubu jest zboczeniem, to ja dziękuję...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.