Facebook Google+ Twitter

"Warszawa bez barier 2010". Nakręć film o integracji

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-09-23 12:11

Jeżeli masz mniej niż 18 lat możesz wziąć udział w konkursie filmowym "Warszawa bez barier 2010" i zrealizować film o integracji.

"Warszawa bez barier 2010 - konkurs filmowy / Fot. Materiały organizatotaNiepełnosprawność może dotknąć każdego z nas. Nastąpi wówczas obniżenie sprawności funkcji fizycznych lub psychicznych, a to z kolei uniemożliwi nam prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

Napotkamy wówczas przed sobą nie tylko bariery architektoniczne, ale na własnej skórze odczujemy co na nasz temat sądzi pozostała część społeczeństwa. Staniemy się niewidoczni i niepotrzebni. Jako niepełnosprawni będziemy mieć ograniczony dostęp do informacji, edukacji czy rynku pracy.

W stolicy od siedmiu lat prowadzony jest program "Warszawa bez barier". Warszawski Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2010 - 2020 zakłada promocję aktywnego życia niepełnosprawnych warszawiaków. W związku z tym został ogłoszony konkurs skierowany dla młodzieży, która nie ukończyła 18 roku życia. Chodzi o stworzenie 2 minutowego filmu o tematyce integracyjnej. Nagranie powinno przedstawiać bariery architektoniczne, komunikacyjne, społeczne i sposoby ich łamania. Można wcielać się w role psychologa, dziennikarza, fotoreportera, socjologa, architekta, wynalazcy i w ciekawy sposób pokazać swój pomysł na integrację.Logo symbolizujące niepełnosprawność. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Handicapped_Accessible_sign.svg&filetimestamp=20070217094201

Film można nakręcić samodzielnie lub maksymalnie w 5. osobowym zespole. Powinien być w formacie wmv lub mp4, nagrany na płytę DVD należy przesłać do 30 października 2010 na adres:

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
ul. Dzielna 1, 00-159 Warszawa
z dopiskiem Konkurs filmowy

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin, formularz zgłoszenia oraz formularz, który muszą podpisać rodzice lub opiekunowie można znaleźć na tej stronie.

Najlepsze filmy zostaną zaprezentowane podczas Wielkiej Gali Integracji, która odbędzie się w Sali Kongresowej w Warszawie 2 grudnia 2010r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

ja
  • ja
  • 06.02.2011 20:08

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji... przyjaciół akurat
ul. Dzielna 1, 00-159 Warszawa
z dopiskiem Konkurs filmowy

Przecież masę pieniędzy ciągną z PFRON to nie mogą sami sprawdzić???
Czy ktoś wie ile to Stowarzyszenie niby działające na rzecz niepełnosprawnych zatrudniało niepełnosprawnych??? Tyle co nic, chociaż robili spoty jacy to niepełnosprawni są sprawni w pracy.

Znowu chcą się przewieźć na plecach innych.
Wielka Gali Integracji - no wielka bo za wielkie pieniądze, a tyle na nią chcieli:

nie-pelnosprawni.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie ja napisałam, ze w stolicy niepełnosprawni nie napotykają na bariery? Proszę czytać ze zrozumieniem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2010 14:05

wow, to Warszawka nie ma barier? Słynny wózkowicz ciągle pokazuje te bariery, dobrze jednak wiedzieć, że może być inaczej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nagrody czekają !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dałam piątkę i nie dodałam komentarza. Dziwie się, bo nie rozumiem dlaczego ktoś ocenie super materiał( uważam,ze jest) a tu znów zaniżona nota właśnie u Ewy. Ok, ale gdzie uzasadnienie?

Ewka! Kolejny super na 10+ i oczekuję na następny:)

A do pseudo"bohatera"..masz coś do artykułu?cos nie tak? to nie uciekaj, ale tu napisz..spoko! Nie gryziemy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joanno, to oczywiste :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.09.2010 17:46

Ewo, to że masz minusy to tylko świadczy o tym , że jesteś dobra:) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysiu..wierzę w inteligencję autorów w24 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, chyba nie wierzysz w spełnienie swej prośby o uzasadnienie minusów?! "B o c h a t e r o w i e " (proszę nie poprawiać - chodzi mi o przysłowiowych bohaterów przez ch) nie pragną sławy. Ot, skromność...
P.S. Korzystając z okazji jeszcze raz pozdrawiam minusowiczów moich artykułów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam prośbę do osoby notorycznie minusującej moje materiały. "Stawiasz niską ocenę? Uzasadnij ją." Co Ci się nie podoba -niepełnosprawni, akcja, a może sam autor?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.