Facebook Google+ Twitter

Warszawa bez bilboardów?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-05 07:37

"Życie Warszawy" pisze, że jest szansa na usunięcie dzikich billboardów i płacht na budynkach. Ratusz przygotował wzorowany na zachodnich rozwiązaniach projekt zmian ustawowych, dzięki którym da się zakazać ustawiania tablic także na działkach prywatnych.

Dziennik pisze, że granicę w obrzydzaniu miasta przekroczyła jedna z firm, która ustawiła billboard obok pałacyku Lesserów w chronionych przez konserwatora zabytków Alejach Ujazdowskich. "Życie Warszawy" podkreśla, że wśród firm reklamy zewnętrznej panowała do poniedziałku niepisana zasada, że Trakt Królewski to świętość - tutaj billboardy nie mają wstępu.

W mieście zawrzało - pisze dziennik. Stołeczny konserwator zabytków Ewa Nekanda-Trepka zapowiedziała odebranie kilkuset tysięcy złotych dotacji Związkowi Kombatantów RP, który dla zysku zgodził się na reklamę przy zarządzanym przez siebie pałacyku.

Internauci nawołują do bojkotu produktów, które się tutaj zareklamują. "Życie Warszawy" pisze, że dopiero po tym incydencie władze miasta zareagowały. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecała zgłosić w lipcu do Rządowego Centrum Legislacji projekt nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym.

Pomysł polega na przekazaniu samorządowi lokalnemu - w tym przypadku Radzie Warszawy - wyłącznego prawa do ustalania zasad ustawiania reklam w granicach administracyjnych miasta - także na terenach prywatnych. Takie reguły obowiązują, na przykład, w Wiedniu, Berlinie i Paryżu, dzięki czemu nie ma tam reklamowej samowolki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

AMS SA zainstalował billboard przed zabytkowym Pałacykiem Lesserów przy Al. Ujazdowskich w Warszawie, żeby wywołać burzę. Była to celowa prowokacja, mająca na celu pokazanie, że nie istnieją w Polsce przepisy prawne, które chroniłyby odpowiednio wspólną przestrzeń publiczną. W efekcie, reklamy można postawić prawie wszędzie, nawet w miejscu w którym nie powinny się one znaleźć. Zapraszamy do zapoznania się z oświadczeniem AMS SA, a także do wzięcia udziału w dyskusji na forum a stronie http://wspolnaprzestrzen.blox.pl/html.

Eskadra Publica

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.