Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24728 miejsce

Warszawa bez centralnego odcinka metra. Jak dojechać do pracy?

Pierwszy etap utrudnień w metrze już za nami - teraz już zaczynają się prawdziwe "schody". Od środy 21 marca, aż do 9 kwietnia, zamknięta będzie stacja Świętokrzyska! Zarząd Transportu Miejskiego na ten okres wprowadził zastępcze udogodnienia dla pasażerów.

 / Fot. W24/Filip ChochółTrasę warszawskiego metra w miniony weekend podzielono na 3 odcinki: Kabaty - Centrum, Centrum - Ratusz Arsenał oraz Ratusz Arsenał - Młociny. Pasażerowie podróżujący z Mokotowa na Żoliborz musieli się przesiadać, aż dwa razy. Największe zamieszanie panowało na stacjach przesiadkowych, czyli Centrum oraz Ratusz Arsenał. Wprawdzie co chwilę dyżurni ruchu ogłaszali przez głośniki komunikaty w jakim kierunku odjeżdża pociąg z danego toru, ale niestety - niektórzy pasażerowie albo tych komunikatów nie zrozumieli, albo nie słuchali ich.

Co chwilę można było usłyszeć rozmawiających między sobą pasażerów pytających o to, w którym kierunku jedzie ten pociąg. Najwięcej pomyłek było na stacji Ratusz Arsenał, gdzie z obu torów metro odjeżdżało w innych kierunkach. Sam także byłem zdezorientowany, bo zamiast pojechać w stronę Młocin, wróciłem do Centrum.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. W24/Filip ChochółWe wtorek 20 marca metro kursować ma normalnie. Największe kłopoty czekają na pasażerów od środy. Przez trzy tygodnie metro nie będzie jeździć między stacjami Centrum, a Ratuszem Arsenał. W związku z kolejnym etapem budowy centralnego odcinka II linii podziemnej kolejki, zamknięta zostanie stacja Świętokrzyska. Na odcinku od Ratusza Arsenał do Młocin, metro będzie kursować co 7-8 minut. Zarząd Transportu Miejskiego na swojej stronie internetowej radzi pasażerom, by podczas utrudnień w metrze, przesiadali się do linii zastępczych.

Uruchomiona zostanie linia tramwajowa 75 jeżdżąca od stacji metra Marymont do stacji Politechnika oraz 74 jeżdżąca z Bródna przez most Gdański, Marszałkowską do Politechniki i dalej do placu Narutowicza.
Uruchomiona zostanie także linia autobusowa Z-1, którą będziemy mogli podróżować po trasie z Placu Wilsona, przez Mickiewicza, Andersa, pl. Bankowy, Marszałkowska i dalej do Metra Politechnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.