Facebook Google+ Twitter

Warszawa bez korków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-31 19:15

Na trasach wyjazdowych z Warszawy nie ma korków. Stołeczna drogówka ocenia, że na głównych ulicach ruch samochodów opuszczających miasto jest mniejszy niż w przeciętny piątek. Młodszy inspektor Wojciech Pasieczny z wydziału ruchu drogowego stołecznej policji podkreśla jednak, że jeszcze około piątej po południu policjanci mieli ręce pełne roboty. Jego zdaniem warszawiacy dzisiaj znacznie wcześniej wyruszyli w trasy.

Policja apeluje do kierowców o rozważną jazdę. Przez cały weekend na drogach służbę będzie pełnić więcej patroli. Pasieczny radzi, aby kierowcy nie przyśpieszali, nie starali się nadrobić czasu straconego w miejscach, gdzie były jakieś utrudnienia. Podkreśla, że czas jazdy trzeba sobie wcześniej przekalkulować i trzeba mieć świadomość tego, że po drodze można natknąć się na korki. Ważne jest, aby kierowcy szanowali się nawzajem na drodze.

Policjanci przestrzegają także przed brawurą. W Warszawie na ulicy Armii Krajowej już rano doszło do tragicznego wypadku. Było to w miejscu, gdzie są roboty drogowe, ale wszystko dobrze oznakowane i są ograniczenia prędkości. Mimo to, jak mówi Pasieczny, znaleźli się kierowcy, którzy i tam szarżowali.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na prędkość aut, trzeźwość kierowców i zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.