Facebook Google+ Twitter

Warszawa - Białołęka. Modernizacja ulicy Nowodworskiej

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-04-22 19:46

Ulica Nowodworska jest dość dobrze znana mieszkańcom warszawskiej Białołęki, zwłaszcza tym mieszkającym w pobliżu. Niektórym mocno dała się we znaki, a konkretnie jej remont, którego końca nie widać.

Trochę wspomnieńMarzec 2010 r. Rozpoczęcie przebudowy ulicy Nowodworskiej na Białołęce. Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Ewa Krzysiak Ulica Nowodworska to jedna z ważniejszych arterii komunikacyjnych na warszawskim Tarchominie. Kiedy kilkanaście lat temu zaczęto wykupować okoliczne tereny, w bardzo szybkim tempie zaczęły powstawać coraz to nowe osiedla. Wtedy też pojawiły się pierwsze problemy. Przybywało coraz więcej mieszkańców - zmotoryzowanych jak i pieszych. Trudno było przejechać dwóm autom, bowiem ulica jest wąska i zniszczona. Brakowało chodników. Ludzie zmuszeni byli chodzić po jezdni uciekając przed autami, kiedy nadjeżdżały. Najgorzej było podczas pory deszczowej i zimą. Marzec 2010 r. Rozpoczęcie przebudowy ulicy Nowodworskiej na warszawskiej Białołęce. / Fot. Ewa Krzysiak

Gmina zaplanowała przebudowę tej ulicy przeszło dziesięć lat temu. Jednak jej plany niweczyli mieszkańcy. Nie zgadzali się, żeby droga z chodnikiem i tzw. liniami rozgraniczającymi (znajdują się w nich wszystkie media) wchodziła na ich działki. Pertraktacje trwały długo i trudno było dojść obu stronom do kompromisu. Mijały lata...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W Nowogardzie rozpoczęto budowę obwodnicy i do 2012 ma być ukończona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, może gdybym była właścicielką działki na tym terenie, to bym i coś skorzystała na tej modernizacji :)
Wracając do wyglądu samej ulicy, to już przyjemniej nawet dla oczu jak się spojrzy, na to co było wcześniej a co jest teraz. I to już mnie cieszy.
Ale o efekcie końcowym samej modernizacji juz niedługo napiszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że i Pani troszeczkę na tym skorzysta.
A jak się przedstawia kwestia przedszkoli i żłobków? Czy władze dzielnicy równie energicznie poczynają sobie w tym przedmiocie? A co ze szkołami? Wiem ze Tarchomin to wciąż ogromny teren budowy. Czy kolektor do Czajki już smrodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.