Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Budowa drugiej linii metra będzie opóźniona?

Budowa II linii metra miała się rozkręcić latem tego roku. Tymczasem wciąż nie ma pozwoleń na cztery z siedmiu stacji, w tym na najbardziej kluczowe: Rondo ONZ i Stadion.- podaje TVN Warszawa

 / Fot. Ania0ania/Domena publicznaZakończenie inwestycji planowane jest na 2013 rok. Niestety jest to mało prawdopodobne. Wykonawcy zmieniają plan organizacji, a stacje Rondo ONZ, Świętokrzyska i Dworzec Wileński ciągle czekają na pozwolenie na budowę od Wojewody Mazowieckiego.

Budowa II linii metra w Warszawie. Czy miasto zadrży?

Co ciekawe również konsorcjum nie wywiązało się ze swoich pierwotnych obietnic. Po podpisaniu umowy przedstawiciele firmy AGP zapewniali, że tarcze drążące tunel zaczną prace na początku 2011 roku. Już wiadomo, że nastąpi to najwcześniej w okolicach października.- podaje TVN Warszawa.

Jeśli pozwolenia na budowę stacji wciąż będą się opóźniać, wykonawca może nie zdążyć wybudować stacji pomimo tego, że TBM-y (tarcze drążące tunel) będą gotowe do pracy.

Pomimo tych problemów, Metro Warszawskie zapewnia, że do października 2013 roku na pewno centralny odcinek II linii będzie gotowy.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cyt.: 'Metro Warszawskie zapewnia, że do października 2013 roku na pewno centralny odcinek II linii będzie gotowy.' - trele morele a głupiemu radość! Zapewne wydrążą tunel a przez kolejny rok do dwóch będą wykańczać i uzyskiwać kolejne zgody na użytkowania!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.