Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Budowa II linii metra opóźniona już o dwa miesiące

Budowa drugiej linii metra jest już opóźniona o ponad dwa miesiące. Budowa kolejnych stacji może rozpocząć się z jeszcze większym poślizgiem.

 / Fot. Patryk Korzeniecki/Creative Commons Uznanie autorstwa Jak informuje TVN Warszawa, radni po długim oczekiwaniu zapoznali się z harmonogramem budowy drugiej linii warszawskiego metra. Plan jest już jednak nieaktualny.

Czytaj też: Świętokrzyska zamknięta na dwa lata. Będą utrudnienia w ruchu

Prace prowadzone w centrum miasta są opóźnione o ponad dwa miesiące. Budowa stacji przy ul. Świętokrzyskiej powinna była rozpocząć się już w kwietniu, tymczasem prace wystartowały w czerwcu. Na kwiecień zaplanowany był także początek budowy stacji Nowy Świat. Dotychczas jednak nie zatwierdzono projektu zmiany organizacji ruchu na tej ulicy. Opóźnienia dotyczą też budowy stacji po praskiej stronie Warszawy.

Czytaj też: Warszawa. Budowie metra towarzyszą utrudnienia mniejsze niż oczekiwano

Przedstawiciel Metra Warszawskiego zapewnia jednak, że mimo opóźnień budowa zostanie zakończona w terminie. – Rozpoczęła się budowa trzech stacji. W lipcu ruszy produkcja obudów do tuneli, które będą wytwarzane w fabryce przy ul. Marywilskiej. Nie ma obaw co do zakończenia inwestycji w innym terminie, niż od początku planowaliśmy – mówi w rozmowie z TVN Warszawa Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To samo mówili o budowie stadionu narodowego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.