Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Buspas w Alejach Jerozolimskich

Już od środy autobusy, które jeżdżą Alejami Jerozolimskimi będą jeździć dużo sprawniej. Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia buspasów.

Aleje Jerozolimskie widziane z rejonu ronda de Gaulle'a w kierunku zachodnim. / Fot. Wikipedia (Warszawawikii) - http://warszawa.wikia.com/wiki/Plik:Aleje_Jerozolimskie_%283%29.JPGNowe buspasy rozciągać się będą od Ronda de Gaulle’a do ulicy Żelaznej (w kierunku placu Zawiszy) oraz od placu Zawiszy do Ronda de Gaulle’a. Łącznie będą miały ok. 3,5 km długości.

Wydzielony pas dla autobusów nie będzie obowiązywał całą dobę. Będzie działał tylko w godzinach szczytu: od 7.00 do 10.00 oraz od 14.00 do 19.00. Z buspasów będą mogły korzystać taksówki, a także autobusy prywatnych firm przewozowych. Zgodnie z założeniami, całe przedsięwzięcie usprawni dojazd do Dworca PKS Warszawa Zachodnia przewoźnikom korzystającym obecnie z dworca PKS Warszawa Stadion. Będzie on wkrótce zamknięty ze względu na budowę Stadionu Narodowego oraz II linii metra.

Nowy buspas ma wpłynąć na szybkość podróży przez Aleje. Podróż autobusami w godzinach porannego szczytu ma się skrócić o ok. 5 minut w kierunku Pragi i o 13 minut w drodze do centrum. Po południu autobusy powinny pojechać szybciej o 9 minut w kierunku mostu Poniatowskiego i prawie o 7 minut do placu Zawiszy.

Obecnie w Alejach Jerozolimskich funkcjonuje buspas pomiędzy ulicą Żelazną a placem Zawiszy oraz ponad kilometrowy odcinek na wiadukcie mostu Poniatowskiego. Łącznie w stolicy wytyczono już ponad 31 kilometrów stałych buspasów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.