Facebook Google+ Twitter

Warszawa: były radny z Żoliborza oskarżony o pedofilię

Prokuratura w Warszawie zakończyła półtoraroczne śledztwo w sprawie byłego radnego dzielnicy Żoliborz. Mężczyzna oskarżony został o molestowanie dzieci na obozach sportowych. Postawiono mu 19 zarzutów.

Jak informuje serwis gazeta.pl 14 listopada ochocka prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie byłego radnego Marka L. Dochodzenie trwało ponad półtora roku.

Marek L. przez dwie kadencje był radnym dzielnicy Żoliborz w Warszawie. Pracował także w klubie uczniowskim, w którym była sekcja łyżwiarska.
Śledztwo w sprawie byłego radnego zaczęło się w marcu 2011 roku. Do prokuratury zgłosiła się matka dziewczynki, która wyjechała na obóz zimowy organizowany przez klub sportowy, w którym pracował oskarżony. Dziewczynka opowiedziała swojej mamie, że Marek L. dotykał ją w miejscach intymnych. W kwietniu został zatrzymany, a w areszcie przebywa do dziś.

Jak poinformował prok. Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokuratura prowadziła śledztwo w sprawie 14 pokrzywdzonych dziewczynek. Kilka z nich było kilkakrotnie molestowanych przez Marka L.. Z dowodów zebranych przez prokuraturę wynika, że do przestępstw pedofilskich dochodziło m.in. w Giżycku, Sanoku i Darłowie w latach 2009-2011.

Oskarżony będzie odpowiadał za pedofilię, bo molestowane dziewczynki miały mniej niż 15 lat. Radnemu postawiono 19 zarzutów, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Zdaniem prokuratora Ślepokury dziewczynki w swoich zeznaniach były wiarygodne. Przesłuchiwane były w obecności psychologa.
Biegły seksuolog stwierdził u Marka L. zaburzenia preferencji seksualnych pod postacią pedofilii. Powinien być skierowany na terapię, jeśli będzie prawomocnie skazany.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.