Facebook Google+ Twitter

Warszawa – cała naprzód. Majówka z MW

W sobotę 4 maja w Warszawie odbędzie się Majówka z Marynarką Wojenną. Zapraszamy na plac Piłsudskiego już od godz. 10.

 / Fot. Materiał MW RPWarszawa, stolica Polski, choć daleko od morza, ma powiązania z Marynarką Wojenną RP. Pod biało-czerwoną banderą, pływały trzy okręty ORP „Warszawa”. Pierwszy z nich, tzw. monitorem rzecznym, służył polskim marynarzom w okresie międzywojennym. Dwa kolejne to niszczyciele Marynarki Wojennej w latach 1970 – 1986 oraz 1988 – 2003.

Przed Dowództwem Garnizonu Warszawa przy placu Józefa Piłsudskiego w godzinach 10 - 19 będziemy mieli okazję obejrzenia sprzętu i uzbrojenia Marynarki Wojennej RP. Zostaną zaprezentowane m.in. nowoczesna torpeda przeznaczonych do zwalczania okrętów podwodnych, śmigłowce Marynarki Wojennej, sprzęt nurkowy, w tym unikatowe, amagnetyczne aparaty nurków-minerów MW i wykrywacze metali, które służą do lokalizacji niebezpiecznych, podwodnych obiektów. Marynarze zaprezentują pojazd podwodny, sonar i sondę, którymi specjaliści hydrografii badają morskie akweny i wraki na dnie Bałtyku.

Z pewnością wyjątkową atrakcją dla uczestników Majówki z MW będzie mobilna komora dekompresyjna, z której korzystają nurkowie. Ciekawscy zobaczą jak rozmawiać pod wodą przy zastosowaniu urządzeń bezprzewodowej łączności podwodnej. Natomiast odważni będą mogli wejść do specjalnej łodzi ratowniczej, którą ratownicy Marynarki Wojennej wykorzystują do podejmowania rozbitków na morzu.

Moneta z ORP "Warszawa" / Fot. Materiał MW RPPodczas majówki Narodowy Bank Polski na specjalnym stoisku zaprezentuje nową dwuzłotówkę z wizerunkiem niszczyciela rakietowego ORP „Warszawa” z lat 1988 – 2003. Oficjalne „wodowanie” monety nastąpi o godz. 17. Majówkę na placu Piłsudskiego zakończy koncert i pokaz musztry paradnej Orkiestry i Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej.

ORP "Warszawa" / Fot. public domainMarynarka Wojenna RP zawita także na Plac Zamkowy, gdzie w godz. 13:00 – 13:30 odbędzie się koncert i pokaz musztry paradnej Orkiestry i Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju, na bałtycki akwen, to Marynarka Wojenna RP dysponuje wcale nie takimi zdezelowanymi jednostkami, a co do admirałów (poza wice- i kontradmirałami) w służbie czynnej, to mamy chyba tylko Tomasza Mathea.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.