Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Capstrzyk i apel pamięci rozpoczęły obchody Święta Niepodległości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-10 20:24

Dzień przed 11 listopada przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie zebrali się minister obrony narodowej, szefowie wszystkich rodzajów sił zbrojnych oraz warszawiacy.

Szef MON Bogdan Klich w okolicznościowym przemówieniu z tej okazji podkreślił, że 91 lat temu dokonała się rzecz wielka - "po wielu latach niewoli Polska poczuła niepodległość". Podkreślił, że gdy dzisiaj znów cieszymy się odzyskaną po 20 latach niepodległością, wspominamy też niepodległość z 1918 roku.

Minister Klich zaznaczył, że w parze z dumą powinna iść pamięć o tych, którzy złożyli największą ofiarę dla ojczyzny - oddali życie. Szef MON przypomniał w przemówieniu, że niedługo będziemy czcić rocznicę Bitwy Warszawskiej, która była największym sprawdzianem dla wojska polskiego. Dodał, że kolejne lata pokazały, iż możemy być dumni z naszych żołnierzy, którzy pokazali się z jak najlepszej strony podczas różnych misji, a zwłaszcza w Iraku i w Afganistanie.

Capstrzyk niepodległościowy zakończyło złożenie wieńców przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego oraz przekazanie światła niepodległości przez harcerzy. Punktem kulminacyjnym obchodów Święta Niepodległości będzie jutrzejsza uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W trakcie uroczystości na Placu Piłsudskiego głos zabierze prezydent Lech Kaczyński. Przewidziano również wystąpienie okolicznościowe prezydent Litwy w języku polskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.