Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Centrum tylko dla autobusów ZTM? Obcym przewoźnikom wjeżdżać zakazano

W "Rzeczpospolitej" i "Życiu Warszawy" ukazała się w pierwszych dniach września informacja Konrada Majszyka pod tytułem: "Prywatne busy non grata" o planowanych w stolicy ograniczeniach dla prywatnych przewoźników.

Zakład Transportu Miejskiego żąda od prywatnych przewoźników partycypacji w kosztach utrzymania (400 zł miesięcznie za jeden przystanek) oraz remontów i napraw (150 zł miesięcznie za jeden przystanek).

Planowane jest również wprowadzenie zakazu postoju na obszarze miedzy Wisłostradą, Trasą Łazienkowską, ul. Towarową, Okopową i Słomińskiego, co praktycznie wykluczy duży rejon centrum z dostępności dla prywatnych przewoźników. Takich firm dowożących ludzi do miasta jest ponad 200.

Prywatni przewoźnicy wskazują, że przepisy utrudnią życie pasażerom
i obciążą ich dodatkowymi kosztami zakupu biletów na kursy środkami ZTM. Pasażerowie, chcąc dostać się do centrum, będą zmuszeni ponosić dodatkowe koszty i kupować bilety w kasach ZTM. Zamiary ZTM i władz stolicy stawiają miejską spółkę w uprzywilejowanej pozycji.

ZTM wraz z władzami miasta ma zamiar przygotować określone miejsca na obrzeżach stolicy, w których będą się kończyć kursy prywatnych przewoźników. Zmiany będą wprowadzane sukcesywnie, w miarę zmian w treściach porozumień zawartych z przewoźnikami.

Źródła: Prywatne busy non grata
rp.pl
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Weź udział w akcji Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.