Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11381 miejsce

Warszawa: chcesz nazwać stacje metra na Woli? Pisz!

Mieszkańcy Warszawy mają możliwość nazwania pięciu stacji metra znajdujących się na Woli. Ratusz rozpoczął konsultacje społeczne, potrwają do 11 lipca.

Mimo że drugą linią metra będziemy mogli podróżować dopiero za kilka lat, Ratusz rozpoczął już konsultacje społeczne w sprawie nazw dla pięciu przystanków metra znajdujących się na Woli.

Propozycje przedstawiły już Zespół Nazewnictwa Miejskiego i Zarząd Transportu Miejskiego. Dla pięciu stacji pojawiły się dotychczas następujące nazwy: (1) Rondo Daszyńskiego (2) Płocka, Wolska lub Wola Czyste, (3) Moczydło, (4) Koło lub Księcia Janusza, (5) Wola Park lub Ulrychów.

Radni z wolskiej Komisji Planowania Przestrzennego mają trochę inne propozycje. Chcą, by stacje nosiły nazwy związane z tradycją Woli: (1) Mirów, (2) Wolska, (3) Młynów, (4) Koło, (5) Ulrychów.

Internauci już zaczęli komentować sprawę. Nie podoba im się to, że wymyślane są nazwy dla stacji, które będę uruchomione dopiero za kilka lat. Ich zdaniem jest to inicjatywa stanowczo za wczesna.

Jednocześnie użytkownicy Internetu przedstawiali swoje propozycje. Spory dotyczyły tego, czy
nazwa stacji metra powinna być praktyczna – wskazująca na dokładne położenie związane z nazewnictwem ulic lub obiektów, czy historyczna – związana z nazwą rejonu dzielnicy. Młodsi byli za nazwami Rondo Daszyńskiego, czy Wola Park. Tłumaczyli to tym, że podróżującym łatwiej będzie się wtedy odnaleźć w nieznanych obszarach miasta. Starsi chcieli nawiązać do historycznych tradycji dzielnicy. W ich propozycjach pojawiły się nazwy: Mirów czy Ulrychów. Dojście do porozumienia będzie niezwykle trudne.

Jeżeli chcesz zagłosować na konkretną nazwę lub też masz nowe, oryginalne pomysły możesz zgłaszać je do 11 lipca. W takim wypadku należy wysłać e-maila do Urzędu Dzielnicy: organizacyjny@wola.waw.pl lub też pisać na adres: Urząd Dzielnicy Wola, Wydział Organizacyjny, al.Solidarności 90, Warszawa 01-003. Najpopularniejsze pomysły zostaną przedstawione 14 lipca o godz. 15 na spotkaniu z mieszkańcami w sali sesji wolskiego urzędu.

Po zebraniu opinii Komisja Planowania Przestrzennego przekaże je radnym dzielnicy. Jeżeli propozycje zostaną zaakceptowane, trafią pod obrady Podkomisji ds. Nazewnictwa, a później do Rady Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

KAZ
  • KAZ
  • 06.05.2012 16:58

Do Radnych z wolskiej Komisji Planowania Przestrzennego Propozycja ----Rycha,Mira,Zbycha,Donalda--------

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazik
  • Kazik
  • 06.05.2012 16:47

IMIENIEM- BRONKA WPADKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
TED
  • TED
  • 06.05.2012 16:43

IMIENIEM ---ZIELONEJ WYSPY TUSUKA I JEGO ZŁODZIEJI !!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.