Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Chopin na Krakowskim Przedmieściu

Urząd Miasta Stołecznego Warszawa zaprasza 4 września 2010 roku na Krakowskie Przedmieście. Otoczenie wypełni muzyka Fryderyka Chopina, zarówno w klasycznym wykonaniu jak i z elementami jazzu.

 / Fot. materiały promocyjnePrezydent m. st. Warszawy zaprasza na imprezę "Chopin na Krakowskim Przedmieściu" organizowaną z okazji trwającego Roku Chopinowskiego.

Organizatorzy na ten dzień zaplanowali wiele atrakcji, które mają na celu przybliżenie twórczości polskiego kompozytora. Odbędą się liczne koncerty m.in. Kuby Stankiewicza, Ingii Lewandowskiej, Artura Dutkiewicz oraz Krzysztofa Jabłońskiego. Warszawiaków zabawiać będą również aktorzy Teatu Pantomimy MIMO podczas spektaklu "Komedianci", nawiązującego do formy dawnych spektaklów. W przedstawieniu zostaną odtworzone sceny z filmu "Enfants du paradis" Marcela Carné z 1945 roku.

Kolejną atrakcją będzie spacer po Warszawie śladami Chopina, który poprowadzi Jerzy S. Majewski, varsavianista i dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Szczegółowy program wydarzenia / Fot. materiały promocyjne

Na godzinę 13.00 zaplanowano spacer po Warszawie śladami Chopina z Jerzym S. Majewskim, varsavianistą i dziennikarzem "Gazety Wyborczej". Start z placu Piłsudskiego, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zaprasza "Gazeta Wyborcza".

O godzinie 15.30 na placu Zamkowym odbędzie się spektakl Teatru Pantomimy MIMO, spektakl "Komedianci".

Od godziny 16.00 będą trwały klasyczne wykonania utworów Fryderyka Chopina przez Julię Singalewicz na scenie przy Kolumnie Zygmunta oraz Pawła Sobótki na scenie przy Pomniku Kopernika.

O godzinie 17.00 występ Kuby Stankiewicza & Ingi Lewandowskiej o nazwie Chopin Song Book oraz Włodzimierza Nahorny Sextet z Dorotą Miśkiewicz o nazwie Chopin Fantazja Polska. Występu odbędą się na skwerze filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny przy Krakowskim Przedmieściu 60a.

O godzinie 17.30 występ Artura Dutkiewicza Solo Piano Jazzowe Mazurki oraz Tria Filipa Wojciechowskiego na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28

Od godziny 20.00 koncert na zakończenie wieczoru Krzysztofa Jabłońskiego o nazwie Chopin pod gwiazdami", który obędzie się na scenie na balkonie Pałacu Kazimierzowskiego Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

Więcej informacji na stronie oficjalnej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.