Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32166 miejsce

Warszawa. Co robić z dzieckiem w weekend?

Tym razem nie będzie "łatwo". Proponuję zimowy spacer. Zaczynamy pod Muzeum Narodowym a kończymy przy kinie Kultura. Będzie zimno, ale nastrojowo. Nie piszę materiału "promocyjnego", naprawdę się wybieram!

Zaczniemy wycieczkę od Muzeum Narodowego. W soboty wstęp jest wolny (co przy zwiedzaniu z 3-latkiem jest bardzo "opłacalne"), ale uwaga! Muzeum czynne jest w godzinach 12-18. My chcemy wybrać się ok. godz. 14-15 tak, by po wyjściu trafić na oświetlony świątecznie Nowy Świat.

W Narodowym można zobaczyć wystawę zorganizowaną z okazji 80. rocznicy śmierci Jacka Malczewskiego. Wystawa tego bardzo wyrazistego malarza, który w symboliczny sposób przedstawia na swoich obrazach postaci, wydaje mi się być doskonałym "początkiem" dla  / Fot. ze strony internetowej Muzeum Narodowego w Warszawiedziecka w przygodzie z malarstwem. Ciekawa jestem spostrzeżeń mojej córki, bo dzieci potrafią zobaczyć rzeczy niewidoczne dla "dorosłego oka" i interpretować je w sposób irracjonalnie racjonalny (kto ma dzieci wie o czym piszę). Tak więc spotkanie z Malczewskim.

Potem "odwiedzimy" Dziwny ogród. Kompozycja mająca ponad 100 lat, "wciągnęła" mnie jako pięciolatkę w swój odrealniony świat. Kojarzycie ten obraz Mehoffera? Spojrzenie matki, jej ciemnoniebieska suknia, anielskość postaci dziecka, przeogromna ważka, nasycone kolorami kwiaty. Więcej wam nie powiem, bo musiałabym - mówiąc językiem filmu - "zabić". W księgarni na dole można kupić "kolorowankę" dla dzieci z obrazami Malczewskiego (szkicami), wg mnie pomysł świetny.

Potem pójdziemy wspomnianym Nowy Światem. Oglądając rozświetlone dekoracje oraz nadal biały i puszysty śnieg (akurat mamy go pod dostatkiem, trzeba wykorzystać, że tak się dobrze "nakurzyło"). Głodni wpadniemy na zupęna Chmielnej, tuż za rogiem (no prawie). Rozgrzeje nas do "czerwoności" i pozwoli na dalszy mroźny spacer. Idąc Nowym Światem i Krakowskim porozmawiamy o świętach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.