Facebook Google+ Twitter

Warszawa - coraz bardziej bezpieczne miasto

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-11 15:37

W ostatnich latach władze Warszawy wydały 250 milionów złotych na potrzeby policji i straży pożarnej. 7 lat po atakach terrorystycznych na WTC w Nowym Jorku, w stolicy Polski jest więcej kamer, na ulicach widać patrole straży miejskiej i policji, są nowe centra zarządzania kryzysowego, a w wielu budynkach zainstalowano bramki do wykrywania metali.

Po 11 września 2001 roku miejsca, w których gromadzą się ludzie, uważane są za potencjalnie zagrożone atakiem terrorystycznym. Pod szczególnym nadzorem znalazły się dworce, wieżowce, lotniska i środki komunikacji miejskiej. Jak przekonuje zastępca dyrektora w wydziale bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Warszawie, Tadeusz Grzybowski, stołeczne metro jest wyjątkowym obiektem. W metrze są dwa systemy monitoringu, pierwszy który działa od wielu lat i najnowszy wdrożony kilka miesięcy temu dodaje Grzybowski. Za pomocą 300 kamer można obserwować co dzieje się na stacjach metra, jak zapewnia zastępca dyrektora w wydziale zarządzania kryzysowego urzędu miasta to system bardzo szczelny.

Dworzec Centralny w Warszawie to stary obiekt i jego system bezpieczeństwa nadal jest doskonalony -podkreśla Tadeusz Grzybowski. Dodatkowo na dworcach są patrole policji i straży miejskiej i przez 7 lat nie było żadnego dużego zagrożenia.

Służby miejskie nękane są fałszywymi informacjami o podłożeniu bomby. Teraz w ciągu roku jest około 60-70 takich anonimowych telefonów, ale kilka lat temu służby miejskie ponad sto razy wzywane były do takich zgłoszeń. Jak mówi Tadeusz Grzybowski, choć to są głupie dowcipy, to żadna informacja nie jest lekceważona.

W Warszawie co jakiś czas organiozowane są ćwiczenia współdziałania służb na wypadek zdarzeń terrorystycznych. Takie symulacje przeprowadzane były między innymi w Pałacu Kultury i Nauki, w metrze, na dworcach czy na Okęciu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.