Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10937 miejsce

Warszawa: Cyrk Korona rozpoczął sezon na Stegnach

W weekend 5 i 6 marca jeden z największych cyrków w Polsce zaprezentował warszawskiej publiczności premierowy program. Przy al. Sikorskiego dorośli i dzieci podziwiali akrobatyczne popisy i pokazy tresury zwierząt.

Cyrk Korona na Stegnach - 6.03.2011 r. / Fot. Jerzy OparW pierwszym tygodniu marca większość grup cyrkowych w Polsce rozpoczęła sezon 2011. Pochodzący z pobliskich Kaliszek Cyrk Korona po raz kolejny rozpoczął trasę w Warszawie. Jest to już 19. sezon dla cyrku należącego do Lidii Król-Pinder i Thomasa Pindera. Tegoroczny program zatytułowany „Powietrzne fantazje” obfituje w akrobacje wykonywane na linach, trapezach i sztrabatach. Główną atrakcją jest więc pokaz umiejętności linoskoczka z Kuby, Yosvany Rodrigueza. - Męska rzecz, w sensie wykonania, ale podoba się paniom, tym bardziej, że Kubańczyk prezentuje się wspaniale - chwali artystę dyrektor cyrku, Stanisław Piasecki. Poza tym repertuar Cyrku Korona wypełniają pokazy z udziałem wytresowanych zwierząt. - Mamy ponad 60 zwierząt, zaczynając od gęsi, a kończąc na wielbłądach, zebrach - przyznaje dyrektor Korony.

Kilkudniowy pobyt przy al. Sikorskiego na warszawskich Stegnach podyktowany był początkiem sezonu. - Zbieraliśmy się tutaj, montowaliśmy rekwizyty - wyjaśnia dyrektor Piasecki. W Warszawie dołączyło do cyrku wielu artystów z zagranicy, m.in. z Anglii, Szkocji, Francji, Ukrainy.
Zwierzęta powróciły wraz z opiekunami z zimowego pobytu we Francji i Belgii. Po występach w stolicy cyrkowa karawana rusza w trasę, w której codziennie odwiedzać będzie jedno miasto. Nim sezon dobiegnie końca w listopadzie lub grudniu, Cyrk Korona pojawi się w ponad 200 miastach Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.