Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Czy będzie ewakuacja Marek?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-01 14:29

W podwarszawskich Markach nawet kilkadziesiąt domów, może być zagrożonych podtopieniami. Władze miasta rozważają ewakuację mieszkańców.

Zator lodowy na rzece Czarnej spowodował podtopienia kilkunastu posesji. Jednak, najgorsze dopiero przed mieszkańcami, kiedy nocą wysoka fala przejdzie na drugiej rzece przepływającej przez miasto rzece Długiej - tłumaczy burmistrz Marek Janusz Werczyński. Burmistrz zwraca uwagę, że sytuację komplikuje fakt, że wiele domów znajduje się w pobliżu wałów przeciwpowodziowych.

Obecnie lód kruszą koparki. Dotychczas nie zdecydowano się na użycie wojska - tłumaczy Paweł Witkowski, zastępca dyrektora wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W obecnej sytuacji nie można oczekiwać pomocy wojska, ponieważ zbiornik wodny znajduje się zbyt blisko domów - co wyklucza wykorzystanie materiałów wybuchowych. Akcja będzie prowadzona przez sprzęt ciężki i zespoły, które będą wyciągały lód na brzeg.
Burmistrz ma już przygotowane miejsca do ewakuacji i jej plany. Wszystko teraz zależy od samych mieszkańców - czy będą chcieli opuścić swe domy.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że stany alarmowe przekroczone są w 56 punktach pomiaru, zaś stany ostrzegawcze - w 70 miejscach. To mniej niż wczoraj wieczorem, gdy stany ostrzegawcze były przekroczone w 90 miejscach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.