Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Czy od kwietnia kierowcy przesiądą się z aut do metra?

Od kwietnia kierowcy z obrzeży Warszawy będą mogli bezpłatnie zostawić swoje samochody na trzech parkingach Zarządu Transportu Miejskiego i poruszać się po Warszawie metrem, tramwajami lub autobusami. Warunkiem jest posiadanie biletu z paskiem magnetycznym bądź karty miejskiej.

Fot. AKPAZarząd Transportu Miejskiego otworzy trzy parkingi “Parkuj i jedź” przy stacjach metra Wilanowska i Marymont oraz przy ulicy Połczyńskiej w pobliżu Fortu Wola.

– Każdy kto ma bilet komunikacji miejskiej, będzie mógł za darmo zostawić samochód i poruszać się po Warszawie komunikacją miejską – opowiada Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Kierowcy chcący skorzystać z tego rozwiązania muszą mieć ważną Warszawską Kartę Miejską, czyli bilet miesięczny lub kwartalny. Mając bilet z paskiem magnetycznym również możemy pozostawić swój samochód na parkingu. Jednak jeszcze nie wiadomo, czy ta propozycja będzie dotyczyła biletów jednorazowych. Decyzję ma podjąć rada miasta.
Kierowcy bez biletów nie wjadą parkingi ZTM-u.

Parkingi będą monitorowane i pilnowane przez pracowników, znajdą się tam też miejsca na rowery. Jeszcze nie wiadomo, czy w przypadku kradzieży pojazdu ZTM poczuje się odpowiedzialny. Jak stwierdza Igor Krajnow: – Jest za wcześnie, by o tym rozmawiać.

Na parkingu przy Połczyńskiej będzie miejsce dla 500 aut , przy Wilanowskiej zaparkuje 290, a na Marymoncie przy Włościańskiej 400. – Parking na Połczyńskiej będzie jednopoziomowy, natomiast dwa pozostałe będą miały trzy poziomy – mówi rzecznik ZTM. W kolejnych etapach ma powstać dziewięć następnych parkingów: w al. Krakowskiej, przy ul. Górczewskiej, stacjach metra Kabaty i Ursynów oraz stacjach PKP: Rembertów, Żerań, Anin, Falenica i Wawer. Jak informuje Krajnow, kierowcy najprawdopodobniej będą mogli kupić bilety w pobliżu parkingów.

Budowa parkingów ma pomóc przy rozładowaniu korków w stolicy. Oferta ZTM jest skierowana głównie do osób mieszkających na obrzeżach Warszawy i poza miastem.
– Chcemy, by z naszej propozycji skorzystało jak najwięcej kierowców, ale sukcesem będzie zapełnienie parkingów w 40 procentach – przyznaje rzecznik ZTM.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niestety tekst w dzisiejszym "Dzienniku" przynosi informacje, że z bezpłatnych parkingów raczej nic nie wyjdzie! Do cen biletów należy doliczyc od 5 do 30 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za informację z kategorii komunikacja, to raz. Dwa, jak się będe wybierał do Warszawy mam nadzieje że już się to zaaklimatyzuje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.