Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Czytelnicy szukają swojego miejsca na lekturę

"Henry Miller czytał w kuchni, Simone de Beauvoir w Cafe de Flore, a Umberto Eco wyznał ostatnio, że najciekawsze książki czyta w toalecie. Znajdź z nami swoje miejsce na lekturę!" - zachęcają organizatorzy akcji.

"Czytamy gdzie indziej" to kolejna akcja mająca promować czytelnictwo. Dzisiaj aktorzy z Teatru Ochota przez cały dzień czytają dzieciom i dorosłym książki -
Ale nie w bibliotece czy w czytelni... lecz w różnych przedziwnych i mało znanych miejscach. Na przykład: u fotografa, w kwiaciarni, w prywatnych mieszkaniach, u kapelusznika czy u magla!

Akcja ma trzy "trasy". Pierwsza - przeznaczona dla dzieci zatytułowana jest "Podążaj za białym kotem". Czytanie odbyło się w godzinach 11 - 13. W pracowni fotograficznej przy ulicy Góreckiej 3 była czytana książka pt. "Marek i Mirek" Gannniego Rodari, zaś w Biurze Takashi Shimzu - "Tajemnica białego kota" Kaethe Recheis i Friedla Hofbauera. "Szkoła czarów i inne opowieści" Ryszarda Wojnakowskiego były czytane w pracowni kapeluszniczej, a "Zaczarowane historie" Marii Letki w garderobie Teatru Ochota.

Czytaj też: Nowa akcja promocji czytelnictwa: polećmy książki premierowi!

Kolejna trasa, "W poszukiwaniu opowieści", zaplanowana jest między godziną 14 a 17. W kwiaciarni na ulicy Częstochowskiej będą czytane "Opowieści dla Abrama" Janiny Katz. W salonie myśliwskim na ulicy Tarczyńskiej będzie można posłuchać "W cieniu arki" Anne Provoost, w liceum im. Słowackiego (ul. Wawelska) - "Nocny pociąg do Lizbony" Pascala Merciera, w prywatnym mieszkaniu na ulicy Uniwersyteckiej 1 - "Młodszego brata, starszego brata" Filipa i Mateia Florianów, w PEWEKSIE na Majewskiego 34 - "Jestem komunistyczną babą" Dana Lungu. W innym mieszkaniu prywatnym, na ulicy Mianowskiego 14 zainteresowani będą mogli posłuchać "Pięcioksięgu Izaaka" Angela Wagensteina.

Od godziny 18 do 21 odbędzie się ostatnia trasa, która została zatytułowana "Niebezpieczne książki". W Muzeum Kolejnictwa na ulicy Towarowej 1 będzie można posłuchać "Panny młodej w śniegu" Jana Seghersa, a w maglu przy Baśniowej - "Z zamkniętymi oczami" Gianrico Carofiglio. W podziemiach Muzeum Ikon (ul. Białobrzeska 31) czytane będzie "Odkrycie nieba" Harry'ego Mulisha, a w garderobie Teatru Ochota - "Kto znajduje, źle szukał" Aglaji Veteranyi.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyPodczas akcji czytane będą fragmenty najciekawszej młodej europejskiej literatury. Każdy, kogo porwie fragment, będzie miał okazję do zakupu książki w kawiarni Mam Ochotę. Wszystkie biorące udział a akcji książki zostaną przekazane przez wydawnictwa do ochockich bibliotek.

Organizatorami tej ciekawej akcji są Teatr Ochoty oraz instytucje zrzeszone w stowarzyszeniu Eunic Cluster Warszawa, które zajmują się szeroko pojmowaną promocją kultury. Jest ona reakcją na raport o stanie czytelnictwa za rok 2010.

Źródło: PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

:) czytam w autobusie, tramwaju, pociągu, w parku, w kuchni:)wszędzie gdzie można wygrać dla siebie choć troszkę czasu:) pozdrawiam!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.