Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Darmowa komunikacja podczas Euro 2012?

Europejska Federacja Piłkarska chce, aby kibice, którzy przyjadą na mecze podczas Euro 2012, w dniach meczów na Stadionie Narodowym jeździli komunikacją miejską za darmo. Co na to ratusz?

 / Fot. Wolinlbn/ licencja CC 3.0/ http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Scaniaomnicity.JPGJak podaje "Życie Warszawy", pomysł narodził się podczas spotkania grupy roboczej do spraw inwestycji towarzyszących Euro 2012. W zamian za darmowe bilety UEFA zaproponowała dopłatę w wysokości 1 euro do każdego sprzedanego biletu na mecze, które odbędą się na Stadionie Narodowym.

Czytaj też: Losowanie biletów na Euro 2012 rozpoczęte. Jest ich 550 tysięcy

A co na to ratusz? - Stawiamy na promocję transportu publicznego. To będzie najszybszy sposób poruszania się po mieście podczas Euro 2012 - mówi dyrektor miejskiego sekretariatu ds. Euro 2012, lecz jednocześnie zaznacza: - Żadna decyzja jeszcze nie zapadła, ustalenia trwają.

Plany kosztów na 2011 rok na utrzymanie komunikacji to 2 mld zł, a przychody z biletów to 600 mln zł. I to właśnie dlatego pierwszy etap podwyżek cen biletów zaplanowany jest jeszcze na rok bieżący.

Czytaj też: O ile wzrosną ceny biletów w Warszawie?

Trwają również rozmowy dotyczące Polish Pass, czyli połączenia biletów: na mecz, komunikacji miejskiej w każdym z miast-gospodarzy mistrzostw oraz kolejowych, by z łatwością poruszać się między tymi miastami. Na takiej karcie ma znaleźć się również potwierdzenie rezerwacji w hotelu. Karta otrzyma format PDF i będzie można ją zapisać w telefonie. Początek sprzedaży zaplanowano na wrzesień.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oczywiście, darmowa dla pasażerów. Ale za bilety niech zapłaci UEFA i wtedy będzie sprawiedliwie i uczciwie. Ale teraz pytanie czy oszukańcza i skorumpowana organizacja może wysilić się na uczciwy gest. Chyba nie, a więc musi władza Warszawy postąpić choć raz rozsądnie i zażądać od UEFA sponsorowania biletów na przejazd. Dlaczego władze UEFA nie dopuszczają rozwiązań technicznych w sprawie rozwiązywania spornych sytuacji na meczach, tak jak to się dzieje w innych dyscyplinach sportu. Odpowiedź jest banalna. A w jaki sposób osiągnąć z góry ustalony wynik meczu. To jest odpowiedź na archaiczne metody sędziowania meczów piłkarskich. A skoro władze UEFA obstają za takim sędziowaniem to znaczy, że są mocno umoczeni w przekrętach. Czy ludzie tego nie widzą, jeśli tak jest to znaczyło by albo o ich ślepocie, albo głupocie, że na to się godzą. Ja ze swojej strony od około 12 lat bojkotuję całą światową piłkę nożną. Bo obrażają mnie afery w rozgrywkach na szczeblach poszczególnych krajów.
Jak i na mistrzostwach świata czy euro. Jak można było uznać bramkę Ronaldo skoro cały świat widział jego rękę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.