Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Darmowa komunikacja podczas Euro 2012?

Europejska Federacja Piłkarska chce, aby kibice, którzy przyjadą na mecze podczas Euro 2012, w dniach meczów na Stadionie Narodowym jeździli komunikacją miejską za darmo. Co na to ratusz?

 / Fot. Wolinlbn/ licencja CC 3.0/ http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Scaniaomnicity.JPGJak podaje "Życie Warszawy", pomysł narodził się podczas spotkania grupy roboczej do spraw inwestycji towarzyszących Euro 2012. W zamian za darmowe bilety UEFA zaproponowała dopłatę w wysokości 1 euro do każdego sprzedanego biletu na mecze, które odbędą się na Stadionie Narodowym.

Czytaj też: Losowanie biletów na Euro 2012 rozpoczęte. Jest ich 550 tysięcy

A co na to ratusz? - Stawiamy na promocję transportu publicznego. To będzie najszybszy sposób poruszania się po mieście podczas Euro 2012 - mówi dyrektor miejskiego sekretariatu ds. Euro 2012, lecz jednocześnie zaznacza: - Żadna decyzja jeszcze nie zapadła, ustalenia trwają.

Plany kosztów na 2011 rok na utrzymanie komunikacji to 2 mld zł, a przychody z biletów to 600 mln zł. I to właśnie dlatego pierwszy etap podwyżek cen biletów zaplanowany jest jeszcze na rok bieżący.

Czytaj też: O ile wzrosną ceny biletów w Warszawie?

Trwają również rozmowy dotyczące Polish Pass, czyli połączenia biletów: na mecz, komunikacji miejskiej w każdym z miast-gospodarzy mistrzostw oraz kolejowych, by z łatwością poruszać się między tymi miastami. Na takiej karcie ma znaleźć się również potwierdzenie rezerwacji w hotelu. Karta otrzyma format PDF i będzie można ją zapisać w telefonie. Początek sprzedaży zaplanowano na wrzesień.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oczywiście, darmowa dla pasażerów. Ale za bilety niech zapłaci UEFA i wtedy będzie sprawiedliwie i uczciwie. Ale teraz pytanie czy oszukańcza i skorumpowana organizacja może wysilić się na uczciwy gest. Chyba nie, a więc musi władza Warszawy postąpić choć raz rozsądnie i zażądać od UEFA sponsorowania biletów na przejazd. Dlaczego władze UEFA nie dopuszczają rozwiązań technicznych w sprawie rozwiązywania spornych sytuacji na meczach, tak jak to się dzieje w innych dyscyplinach sportu. Odpowiedź jest banalna. A w jaki sposób osiągnąć z góry ustalony wynik meczu. To jest odpowiedź na archaiczne metody sędziowania meczów piłkarskich. A skoro władze UEFA obstają za takim sędziowaniem to znaczy, że są mocno umoczeni w przekrętach. Czy ludzie tego nie widzą, jeśli tak jest to znaczyło by albo o ich ślepocie, albo głupocie, że na to się godzą. Ja ze swojej strony od około 12 lat bojkotuję całą światową piłkę nożną. Bo obrażają mnie afery w rozgrywkach na szczeblach poszczególnych krajów.
Jak i na mistrzostwach świata czy euro. Jak można było uznać bramkę Ronaldo skoro cały świat widział jego rękę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.