Facebook Google+ Twitter

Warszawa: delikatesy zamiast kina "Relax"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-15 09:43

Dziś, pokazem filmu "Uwolnić słonia", zorganizowanym z okazji 22. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, zakończy swą działalność kino Relax. W miejscu, w którym się znajduje, powstaną wkrótce... delikatesy.

kino Relax / archw. www.relax.com.plKino powstało przy ul. Złotej w końcu lat '60, nazwę dla niego wybrali czytelnicy "Expressu Wieczornego" w zorganizowanym przez gazetę plebiscycie. Pierwszym wyświetlonym w Relaksie seansem była radziecka superprodukcja wojenna "Wyzwolenie".
Przez blisko trzydzieści lat istnienia, w kinie gościły takie sławy jak Mira Sorvino, Morgan Freeman, Andrzej Wajda i Jerzy Hoffman. W budynku odbywały się premiery, na które bilety można było dostać jedynie u stojących przed kinem "koników". – Kilkakrotnie zdarzało mi się tam stać z dzieciakami przed kasą, w której pani informowała przychodzących, że "biletów brak". Wściekałem się wtedy niemiłosiernie, ale że obiecałem niedzielne kino maluchom, musiałem szukać tych cholernych koników i przepłacać im kilkadziesiąt procent – wspomina z irytacją pan Piotr. – To były czasy... – dodaje po chwili z uśmiechem.

Oprócz uroczystych premier, w kinie corocznie odbywały się projekcje Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Tegoroczna impreza zakończy działalność Relaksu. Jednosalowe kino, pomimo gruntownego remontu, przeprowadzonego pod koniec lat dziewięćdziesiątych, nie przetrwało konkurencji z multipleksami, których w Warszawie powstało do tej pory kilkanaście. Niespecjalnie się dziwię, większość "warszaffki" śmiga po kinach w centrach handlowych – skomentowała Zuzia.

Kino miało jednak wśród warszawiaków bardzo wielu zwolenników, którzy z żalem udadzą się na dzisiejszą projekcję kończącą karierę Relaksu.
Pracownicy kina radzą widzom zachować bilety z wieczornego seansu na pamiątkę, gdyż już nikt po nich nie będzie miał możliwości obejrzenia w kinie żadnego filmu. Ani razu jeszcze tam nie byłam. Wybieram sie i wybieram i wybrać nie mogę, a teraz jest już za późno... – osiemnastoletnia Karolina ze smutkiem przyjęła wiadomość o likwidacji kina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.11.2006 21:06

Żałuję, widziałem tam kilka dobrych filmów podczas wizyt w naszej kochanej stolicy. Szkoda, ale taka kolej rzeczy - liczą się tylko multikina. Ludzie głosują nogami. Gdyby był ruch w interesie dalej funkcjonowałoby kino Relaks. Ciekawe tylko czy te nowe delikatesy też nie splajtują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żołądek ponad gust! Za komuny było 10 kin na jedne delikatesy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Delikatesy zamiast kina? Ehh dokąd ten kraj zmierza :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może nazwę pozostawią? Ładna dla delikatesów... I hasło nad wejściem - *Relaks podczas zakupów? To u nas!*
W Gdańsku zmieniono nazwę kina *Leningrad* na *Neptun*.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.10.2006 15:52

Ooooo no to już mam(y) kolejny temacik :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daniel, do Adrii został przeniesiony klub muzyczny DEKOMPRESJA, więc mordowni tam nie będzie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:( szkoda, lubiłam Relax

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Moskwę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moskawę przynajmniej zamienili z kina na kino. A z Rekax-u zrobią sklep. Ale to logiczne działanie. Przecież muszą się jakoś utrzymywać, a kino w PKiN oraz w nowopowstałych Złotych Tarasach uniemożliwią normalne funkcjonowanie. Obecność kina (nazwy nie pomnę) na Chmielnej również nie poprawia sytuacji. Czy dobrze pamiętam, że Relax ma tylko jedną salę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś takiego... Tyle lat i.. już koniec? Nie zaskoczyło mnie zniknięcie kina Polonia, Stolica, Moskwa, ale Relax... Może to przez położenie i.. sentyment.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.