Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Demonstracja pod rosyjską ambasadą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-11 22:39

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w manifestacji pod ambasadą rosyjską w Warszawie. Jej uczestnicy wyrażali solidarność z narodem gruzińskim. Wykrzykiwali także antyrosyjskie hasła. Jednym z manifestujących był Dawid Gamtsemlidze, prezes diaspory gruzińskiej w Polsce. Podziękował on narodowi i władzom polskim za determinację i stanowczość w rozwiązywaniu konfliktu w Osetii Południowej.

W demonstracji wzięła udział diaspora gruzińska z całej Polski. Jeden z Gruzinów powiedział IAR, że jego "kraj krwawi z powodu otwartej agresji Rosji".

Pod placówkę dyplomatyczną Federacji Rosyjskiej przybyli również Polacy. Popierają oni pokojowe zakończenie konfliktu osetyjsko-gruzińskiego. Jednym z manifestantów był publicysta i kompozytor Jan Pospieszalski. Solidaryzuje się on - jak powiedział - z chrześcijańskim narodem na Kaukazie. Pospieszalski stwierdził, że nie chce być bezsilny, kiedy słyszy hipokryzję Kremla i niezdecydowanie elit politycznych Europy.

Jan Pospieszalski zaapelował do uczestników spotkania, by codziennie byli obecni pod placówką dyplomatyczną Rosji.

Na wiec poparcia dla Gruzji przybyła również Dagmara Skubiszewska. Polka przez ostatnie siedem miesięcy przebywała na wolontariacie w Tbilisi . Opiekowała się w Gruzji niepełnosprawnymi dziećmi. Po powrocie do Polski martwi się o swoich przyjaciół, których - jak powiedziała IAR - pozostawiła ogarniętych wojną kraju.
Manifestacje pod ambasadą rosyjską odbywają się codziennie o godzinie dziewiętnastej. Organizatorem przedsięwzięcia jest inicjatywa społeczna "Solidarni z Gruzją".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A z resztą ten przywódca Gruzji sam rozpoczął wojnę i to w dodatku podczas igrzysk, a więc spokoju na świecie. Sam złamał prawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie -wracam sie do Polaków- czy nie widzicie, że tą integracją narażacie Polskę na atak Rosji??? Opamiętajcie się! I oby nie za późno... Nie interesuje mnie tamta wojna jeśli konsekwencją ma być atak na Polskę i śmierć mych bliskich! A Kaczyński... niech w końcu odejdzie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczepan a widzisz źródło? Informacyjna Agencja Radiowa. IAR.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.