Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Demonstracja zwolenników opozycji w Iranie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-24 20:42

Kilkadziesiąt osób demonstrowało w centrum Warszawy poparcie dla opozycji w Iranie. To pierwsza w Polsce manifestacja solidarności ze zwolennikami Mir Husejna Mousawiego.

Do podobnych demonstracji od kilkunastu dni dochodzi na całym świecie - głównie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

W Warszawie w happeningu "Solidarni z Iranem" wzięli udział młodzi aktorzy oraz bębniarze. Kilka młodych kobiet, ubranych w czarne irańskie stroje, miało zaklejone usta na znak braku wolności mediów w Teheranie. Przed wejściem do stacji metra rozwinięto transparenty i zbierano podpisy pod petycją, w której znalazły się żądania zaprzestania przemocy wobec opozycji oraz wypuszczenia z więzień zatrzymanych. Koordynator akcji Piotr Trzaskowski powiedział Polskiemu Radiu, że podpisy trafią do irańskich ministrów, przywódcy duchowego oraz do ambasady Iranu w Warszawie.

Tymczasem w Teheranie od kilkunastu dni nie ustają protesty opozycji przeciwko wynikom wyborów prezydenckich. Na dzisiaj zwolennicy Mir Husejna Mousawiego zapowiadali manifestację przed parlamentem. Według agencji, po południu zebrało się tam 200 osób. Doszło do starć z policją, ale jak informuje Reuters, nie ma informacji o ofiarach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.