Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Demonstranci domagali się jedomandatowych okręgów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-23 20:01

Uczestnicy manifestacji ruchu "Jednomandatowe Okręgi Wyborcze" domagali się w Warszawie zmiany ordynacji. Demonstranci przeszli z Placu Zamkowego przed Pałac Prezydencki, a następnie przed budynek Sejmu. Inicjatywę popiera między innymi Prawica Rzeczypospolitej.

Jej przewodniczący Marek Jurek przekonuje, że wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych jest niezbędne. Jego zdaniem, oznaczałoby to więcej zasad, więcej przekonań i więcej odpowiedzialności indywidualnej polityków. Marek Jurek uważa, że społeczeństwo powinno mieć prawo decydowania o tym, jak wygląda polska scena polityczna. Przywódcy ruchu chcą by z jednej strony społeczeństwo miało większy wpływ na wybór konkretnego posła, ale i aby ten poseł miał silniejszy mandat społeczny i mógł sprawować swoje obowiązki w zgodzie z sumieniem.

Janusz Sanocki z ruchu "Jednomandatowe Okręgi Wyborcze" jest rozczarowany postawą partii rządzącej. Ma też żal do prezydenta Lecha Kaczyńskiego o to, że popiera interesy dużych partii politycznych.

Uczestnicy manifestacji przekazali szefowi Kancelarii Prezydenta Piotrowi Kownackiemu prośbę o to, aby Lech Kaczyński objął patronatem sprawę debaty ustrojowej nad zmianą ordynacji wyborczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.