Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19061 miejsce

Warszawa. Destynacja Monako

Pod taką nazwą odbyło się ekskluzywne wydarzenie wraz konferencją prasową, w dniu 20 października w Warszawie, w restauracji Likus Concept, miejscu o wyjątkowym klimacie i tradycji.

Restauracja Likus Concept Konfernecja prasowa / Fot. Jolanta BudniakSpotkanie to było okazją do rozmowy z kluczowymi przedstawicielami turystyki Monako - Michelem Bouguier- dyrektorem generalnym turystyki Księstwa Monako oraz Anne-Marie Chaix- dyrektorem ATOUT FRANCE w Polsce.

Księstwo Monako jest jedynym w swoim rodzaju krajem śródziemnomorskim. Łączy tradycję i wartości przodków z nowoczesnością, dynamizmem i wyjątkowością. Leży na płd. Ekskluzywne śniadanie / Fot. Jolanta Budniakwschodzie Francji, 12 km od granicy włoskiej. Jako port, już od czasów starożytnych, chronione przez potężną skałę. Monako najpierw było okupowane przez Ligurów, następnie przez Rzymian, a w końcu przez barbarzyńców. Genueńska rodzina Grimaldich obrała je za swoją siedzibę w 1297 roku. Jej potomkowie, książęta, rządzą Monako od ponad 700 lat. Gospodarka tego kraju, oparta została na początku XX wieku na luksusowej turystyce i szczątkowym przemyśle. Współcześnie księstwo jest dynamicznym ośrodkiem gospodarczym i prawdziwym zagłębiem zatrudnienia. Bezrobocie niemal nie istnieje, przemysł skupia niemal setkę przedsiębiorstw , zaś cała gospodarka tworzy 41,7 tys. miejsc pracy, przy stałej populacji Księstwa wynoszącej 30 tys. mieszkańców.

cd. śniadania / Fot. Jolanta BudniakPałac Książęcy, będący strażnikiem świeckiej tradycji księstwa, położony jest w wyjątkowym miejscu, na fundamentach fortecy wzniesionej w 1215 roku przez Genueńczyków.
Pałac jest współcześnie otwarty, zaś wśród najpiękniejszych jego części należy wymienić: galerię w stylu włoskim, z freskami z XVI w.; Salon Ludwika XV z dekoracjami w kolorach żółtym i złotym; Salon Niebieski, mistrzowsko łączący barwę niebieską ze złotymi zdobieniami; Salon Mazanina, pokryty polichromowanymi boazeriami Salę Tronową z renesansowym kominkiem; Kaplicę Palantycką wzniesioną w XVII w.; Wieżę Świętej Mari; Dziedziniec Honorowy z siedemnastowiecznymi , podwójnie skręconymi schodami z marmuru karraryjskiego.

Pałac Książąt Monako jest prywatną rezydencją. Jego Wielkie Apartamenty są otwarte dla zwiedzających przez przeważającą część roku (od kwietnia do października). Wzniesiony z Słynne rajdy Monte Carlo / Fot. materiały prasowebiałych kamieni z Turbin w 1875 roku, w stylu romańsko-bizantyjskim, mieści grobowce zmarłych książąt. Msze święte w katedrze odprawia się podczas wielkich świąt liturgicznych, a ich oprawą są utwory grane na wielkich organach posiadających 4 klawiatury z 1976 r., których ogrom pozwala na organizację wielkich koncertów.

Muzeum Oceanograficzne - wzniesione zostało w 1910 roku przez Jego Książęcą Mość Alberta I. Instytut Oceanograficzny przez długie lata rządzony był przez komandora Cousteau. Muzeum posiada największą na świecie rafę koralową (400 metrów sześciennych wody), rekiny-młoty i wielkie płaszczki majestatyczne defilujące przed rafą pełną tropikalnych i żywych korali. Ta laguna wewnątrz budynku jest absolutnym unikatem w skali światowej.

Muzeum Oceanograficzne / Fot. materiały prasoweJesień w Monako jest zawsze wyjątkową porą roku. Letni żar ustępuje miejsca łagodniejszemu klimatowi. Jest to również szczególny czas dla kultury. I tak: L’Opera de Monte-Carlo swój sezon rozpoczyna, jak co roku w Święto Narodowe. Wystawę prac Międzynarodowej Nagrody Sztuki Współczesnej można oglądać od 29 września do 31 października w Kaplicy Nawiedzenia (Chapelle de la Visitation). Wystawa Leonarda da Vinci mieści się w Forum Grimaldich „Sen o przyszłości”- dla zwiedzających jest otwarta od 1-24 września. Słynne rajdy Monte Carlo - międzynarodowe zawody, zarządzające przez Monaco nocą / Fot. materiały prasoweAutomobile Club. I na koniec nie można zapomnieć o najsłynniejszym Kasynie w Monte Carlo, które zostało wybudowane w 1878 roku i zaprojektowane przez Charlesa Gariera architekta paryskiej opery.

Wykwintnym śniadaniem i poczęstunkiem zakończyło się ekskluzywne wydarzenie, a organizatorzy w naszym imieniu prosili
o przekazanie, aby turyści chętnie przyjeżdżali do Monako i Monte Carlo. Obiecują, że dołożą wszelkich starań, by ceny były dostoswane na każdą kieszeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.10.2010 10:33

Tekst sponsorowany śniadaniem. Ten tekst o Monako napisała Pani w swoim imieniu dla organizatorów ekskluzywnego śniadania.
A feee!!! i nawet nie napisała nam Pani co? jadła i z kim ? oraz nie opisała gdzie?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Logicznej czytelniczce...tylko szkoda że jest Panią X
życzę dobrego samopoczucia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Logiczna czytelniczka
  • Logiczna czytelniczka
  • 24.10.2010 20:18

Droga autorko, oprócz merytorycznych są błędy logiczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Pani Zofio za tak cenne uwagi...i życze dobrego samopoczucia
w tym co Pani robi. Trochę uważnie proszę czytać .
Jeszcze jakby sie Pani ujawniła, ale coś chyba sie ma na sumieniu
Proszę samej sprawdzić swoje kometarze w niektórych miejscach..
Brak liter, to już norma u Pani

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.10.2010 17:30

Wystawa Leonarda da Vinci ..(...)..- dla zwiedzających jest otwarta od 1-24 września.
BYŁA otwarta. Jest jeszcze kilka merytorycznych błędów.
To śniadanie to było w Monaco? "miejscu o wyjątkowym klimacie i tradycji" ?
Chaos straszny w tym arcie. A może po prostu kryptoreklama?
Proszę zajrzeć do góry po prawej stronie pod czerwonym prostokątem NAPISZ ARTYKUŁ
Jak zaczęć publikować :
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.