Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Deszcz coraz bardziej utrudnia życie pasażerom

Pasażerowie korzystający z Dworca Wschodniego, Centralnego i Zachodniego musieli brodzić w wodzie. Przeciekały też pomieszczenia. Lepiej nie mają podróżujący metrem - chodnik prowadzący do stacji Wawrzyszew tonie w wodzie.

W związku z utrzymującymi się od tygodnia opadami deszczu, mieszkańcy Warszawy i okolic muszą przygotować się na trudne warunki podróżowania.

Tunele pod peronami Dworca Zachodniego zostały zalane, pasażerowie musieli brodzić w wodzie. Przeciekał budynek Dworca Centralnego - woda dostała się na świeżo odnowiony peron. Zalane zostały także miejsca, które nie były remontowane. Z kolei osoby, które chciały dostać się na Dworzec Wschodni od strony ul. Kijowskiej, musiały przeprawiać się przez błoto i gigantyczne kałuże.

Nie lepiej mają podróżujący metrem - chodnik prowadzący do stacji Wawrzyszew tonie w wodzie. Jeziorko najpierw tworzy się na chodniku, a następnie zalewa przejście. Sytuacja powtarza się po każdej ulewie. Wszystko dlatego, że na trawniku jest dołek, w którym zbiera się woda.

Na problemy muszą się także przygotować pasażerowie podróżujący tramwajami. Podmyte zostało torowisko na długości pięciu metrów na ul. Wólczyńskiej, róg ul. Nocznickiego. Strażnicy zabezpieczyli teren. Pogotowie torowe próbuje zasypać wyrwy w przerwach między kursami. Jeśli to się nie uda, ruch tramwajów w tym rejonie zostanie wstrzymany.

Z powodu opadów mieli problemy także kierowcy jadący od Piaseczna ulicą Puławską. Zalane zostały dwa z trzech pasów. Utworzył się duży korek, który sięgał aż do Piaseczna. W podwarszawskiej miejscowości powalone przez wiatr drzewo upadło na linie energetyczne średniego i wysokiego napięcia, a także na przystanek autobusowy. Na szczęście na przystanku nikt się wtedy nie znajdował.

Niebezpiecznie podniósł się też Potok Służewiecki na warszawskim Wilanowie. W środę po południu straż miejska zabezpieczyła chodniki, i ścieżkę rowerową wzdłuż al. Wilanowskiej. Zamknięto także kładkę przy ul. Kosiarzy. Na szczęście w nocy woda zaczęła opadać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.