Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Dni Łomnickiego w Akademii Teatralnej

Od 19 do 22 lutego w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie odbywać się będą Dni Łomnickiego. Impreza organizowana jest w 80 rocznicę urodzin i 15 rocznicę śmierci profesora i rektora AT.

19 lutego Akademia Teatralna zaprezentuje sylwetkę Tadeusza Łomnickiego w teatrze. Adam Ferency dokona wprowadzenia do projekcji spektaklu "Trzy opowiadania" w reżyserii G. Towstonogowa oraz filmu "Łom" T. Pikulskiego.

20 lutego zobaczymy Łomnickiego w filmie "Niewinni czarodzieje" w reżyserii A. Wajdy. Wprowadzenie - Rafał Marszałek. Dzień później AT przypomni ostatnie role aktora. Janusz Majcherek opowie o projekcji fragmentów prób "Króla Leara" oraz "Stalina" (spektaklu Teatru TV w reżyserii Kazimierza Kutza).

22 lutego akademia zaprasza na konferencję "On, Łomnicki". Aktora, pedagoga wspominać będą: Jerzy Koenig, Jarosław Kilian, Łukasz Kos, Kazimierz Kutz, Andrzej Łapicki, Andrzej Wajda, Bartosz Zaczykiewicz, Krzysztof Zaleski. Zostanie także odsłonięta tablica pamiątkowa w foyer teatru Collegium Nobilium.


Spotkania i projekcje odbędą się w Teatrze Collegium Nobilium przy ul. Miodowej 22/24 w Warszawie. 19, 20 i 21 lutego o godz. 19 oraz 22 lutego o godz. 11 i 13.30.

***

Tadeusz Łomnicki, wybitny aktor teatralny i filmowy oraz reżyser urodził się 18 lipca 1927 r. w Podhajcach (zmarł 22.02.1992 r. w Poznaniu). W 1945 r. trafił do Studia Teatralnego przy Starym Teatrze w Krakowie. Debiutował epizodyczną rolą Pasterza w "Mężu Doskonałym" Zawieyskiego w Starym Teatrze. Grał m.in. w Teatrze im. J. Słowackiego i w Starym Teatrze, jak również w wielu teatrach warszawskich. W latach 1970-1981 był rektorem warszawskiej szkoły teatralnej. Zagrał m.in. w: "Pokoleniu", "Niewinnych czarodziejach" A. Wajdy, czy "Ósmym dniu tygodnia" A. Forda.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.