Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Do końca roku znikną reklamy z autobusów

Dla jednych zmora, dla drugich niezły zarobek. Mowa o wielkoformatowych reklamach umieszczonych na boku warszawskich autobusów. Kolejni przewoźnicy mają czas do końca roku, aby usunąć je z pojazdów.

Dla Miejskich Zakładów Autobusowych, czyli największego stołecznego przewoźnika, zyski z reklam mają marginalne znaczenie / Fot. Ala Creative Commons http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_2007_10_07_warsaw_ostrobramska_15.JPG&filetimestamp=20071007153940 Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego dał kolejnym przewoźnikom termin do końca roku na usunięcie reklam znajdujących się na autobusach. Takie reklamy nie tylko wpływają na estetykę pojazdu. Zdaniem rzecznika prasowego ZTM, Igora Krajnowa mogą one być wręcz niebezpieczne. Reklamy umieszczone w taki sposób nie dają możliwości służbom takim jak policja czy straż miejska na dostrzeżenie tego co dzieje się wewnątrz pojazdu.

Przewoźników jednak nie cieszy ta decyzja. Radosław Marek, wiceprezes zarządu PKS Grodzisk Mazowiecki zauważa, że zlikwidowanie reklam może skończyć się poważnymi kłopotami finansowymi firmy. - Rozważamy, czy z tą sprawą nie pójść do sądu. ZTM zmieniając warunki w trakcie trwania umów, trochę zagrywa nie fair - twierdzi przedstawiciel firmy.

Rzecznik ZTM zaznacza, że na reklamie umieszczonej na tyle pojazdu również można zarobić. Przekonuje, że jest ona bardziej zauważalna, niż ta umieszczona na boku pojazdu.

Dla Miejskich Zakładów Autobusowych, czyli największego stołecznego przewoźnika, zyski z reklam mają marginalne znaczenie. Jak podaje TVN Warszawa przewoźnik szybko chce zdjąć reklamy, które często niszczą lakier i powodują tylko dodatkowe koszty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Igor Krajnow
  • Igor Krajnow
  • 13.12.2010 14:40

Jak zwykle tekst na tym portalu podaje tylko część faktów!!!! Reklamy nie znikną całkowicie z pojazdów. W autobusach będą na tyłach a w tramwajach na prawym boku, ale tylko do linii okien.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 11.12.2010 09:11

Bzdura, na całym świecie są umieszczane reklamy na środkach komunikacji.
Ta na ogół jest dofinansowywana, teraz będzie musiała być bardziej. Typowy polski strzał w kolano, własne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.12.2010 20:58

I to jest dorzeczna decyzja władzy,oby tylko grafficiarze nie zajęli to puste miejsce

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.