Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Do poniedziałku ul. Słomińskiego zamknięta dla tramwajów

W związku z pracami wykończeniowymi związanymi z budową wiaduktu na Andersa, został wyłączony ruch tramwajowy na ul. Słomińskiego na odcinku od ul. Międzyparkowej do ronda Radosława.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/49/PL_Warsaw_Konstal_13N_tram.jpgZmiany w ruchu rozpoczęły się 11.11. o godzinie 00.30 i potrwają do poniedziałku 15.11 do godz. 3.30. W związku z utrudnieniami ZTM zorganizował w tych dniach objazdy. Tramwaje będą kursowały trasami zastępczymi: Trasa zastępcza dla linii 1 (z Annopolu) rozpoczyna się od ul Słomińskiego, gdzie tramwaj „skręca” w Międzyparkową, potem przez Andersa, Stawki, al. Jana Pawła II, al. Solidarności, Towarową a dalej bez zmian "jedzie" w kierunku Banacha. Objazd dla linii nr 16 w drodze z Woronicza obejmuje trasę przez al. Jana Pawła II, Stawki, Andersa, Międzyparkową, Słomińskiego, most Gdański, rondo Starzyńskiego i Jagiellońską.

Z kolei tramwaj 28 w drodze z Wiatracznej po skręcie w ul. Międzyparkową kursuje zgodnie z objazdem przez Andersa, Stawki, al. Jana Pawła II, rondo Radosława.

Dodatkowo został wprowadzony także autobus zastępczy Z-3. Jego trasa prowadzi przez Jagiellońską, rondo Starzyńskiego, most Gdański, Słomińskiego, Bonifraterską, jezdnię tymczasową przez ul. Andersa, Dawidowskiego, Słomińskiego i do ronda Radosława.

Poza tym autobusy linii 500, Z-3, N12, N62 w dniach prac wykończeniowych będą poruszać się kontrapasem na południowej jezdni ul. Słomińskiego. Jazda jednym pasem ruchu dotyczy także kierowców samochodów.

W czasie remontu odbudowane zostanie torowisko pod wiaduktami na ul. Andersa. Nastąpi likwidacja tymczasowego toru i wybudowane będzie nowe torowisko i trakcja. Od dnia 15 listopada tramwaje będą kursowały oddzielnymi torami. Jednak wciąż będą trwały utrudnienia dla samochodów i autobusów, gdyż te będą poruszały się wciąż jednym pasem ruchu (w kierunku Woli) od Bonifraterskiej do Dworca Gdańskiego.

Podobne zmiany w ruchu tramwajów będą miały miejsce w dniach 26-28.11, wtedy też planowana jest odbudowa jezdni pod wiaduktami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.