Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9097 miejsce

Warszawa doczekała się własnej planszy w Monopoly. Poznaj grę "Monopoly. Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne"

Warszawa doczekała się wreszcie własne planszy w grze Monopoly. Światło dzienne ujrzy limitowana gra retro "Monopoly. Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne".

 / Fot. materiały prasowe (aip)W niedzielę 6 września na uczestników festiwalu „Warszawa jest trendy” czeka wyjątkowa atrakcja. Przed Pałacem Kultury i Nauki zostanie rozłożona rekordowo duża, przedstawiająca dawną Warszawę, plansza do gry Monopoly „Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne”. Na powierzchni 400 m² będzie można zmierzyć się w jednej z czterech, 30-minutowych rozgrywek Monopoly.

- Jest nam niezwykle miło, że możemy stanowić część tak ciekawego wydarzenia, jakim jest festiwal „Warszawa jest trendy”. Liczymy, że przygotowane przez nas atrakcje zapewnią wszystkim wyjątkową zabawę! – mówi Joanna Leitner, dyrektor marketingu CEE Hasbro.

Wydarzenie będzie próbą pobicia Światowego Rekordu Guinnessa™ na największą planszę do gry! Szanse na znalezienie się w Księdze Rekordów Guinnessa są ogromne, gdyż poprzedni oficjalny wynik to jedynie 225 m². Drużyny, które zwyciężą rozgrywki Monopoly, wezmą dodatkowo udział w grze finałowej, w której do zdobycia będą karty prezentowe Empik o łącznej wartości 600 zł. Gra ta będzie także próbą pobicia światowego rekordu. Mierzenie planszy rozpocznie się o godzinie 16.00.

Trzyosobowe drużyny, które wezmą udział w rozgrywkach, zostaną wyłonione w drodze konkursu, który od 26 sierpnia do 2 września 2015 r. odbędzie się na stronie www.zagrajwmonopoly.pl. Szczęśliwców, którzy staną na planszy i zawalczą o kupno nieruchomości, poznamy 4 września.

Organizatorem wydarzenia jest firma Hasbro, producent gry Monopoly. W ten sposób firma pragnie nie tylko świętować 80. urodziny znanej na całym świecie planszówki, lecz także podziękować Polakom za pomoc w osiągnięciu sukcesu, jakim jest obecność Warszawy na planszy globalnej edycji gry - „Monopoly Here & Now Edycja 2015”.

- Dwie gry, w których Warszawa jest bohaterką, to nie tylko dobra zabawa, lecz także oryginalna promocja naszego miasta. Dzięki jednej z nich Warszawę poznają gracze na całym świecie, druga wpisuje się w niezwykle popularny trend popularyzacji Warszawy przedwojennej – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.
Gra Monopoly Here & Now Edycja 2015 będzie dostępna w 113 krajach na całym świecie.

- To ogromny sukces dla Warszawy! Dzięki ponad 100 tysiącom głosów oddanych na stolicę, nasze miasto zajęło 6. pozycję w gronie 22 miast na globalnej planszy Monopoly Here & Now 2015. Zagwarantowało nam to miejsce na żółtym polu, co oznacza, że Warszawa jest jedną z najdroższych nieruchomości w grze – dodaje Joanna Leitner.

Na planszy Monopoly Here & Now 2015, która dziś ma swoją premierę, pojawiły się w sumie 22 miasta z 6 kontynentów. Gracze zawalczą nie tylko o Warszawę, lecz także o takie metropolie, jak Londyn, Nowy Jork czy Hong Kong. Czeka na nich również wiele nowości. Po planszy będą się oni przemieszczać przy użyciu unikatowych złotych pionków nawiązujących do znanych budowli – między innymi Statui Wolności, wieży Eiffla czy Sphinxa. Tym, co odróżnia światową edycję gry od jej klasycznej wersji, są również paszporty, w których gracze będą zbierać pieczątki z odwiedzanych miast. Kto pierwszy skompletuje je w swoim dokumencie, wygrywa rozgrywkę.

Monopoly w wersji retro zostało stworzone wspólnie z m.st. Warszawą. Gra jest próbą wskrzeszenia urody Warszawy lat 20. i 30. XX wieku, jest opowieścią o mieście pełnym kontrastów, z niezwykłą żywotnością wykorzystującym krótki czas 20 lat pomiędzy wojnami.

Na planszy znajduje się blisko 30 obiektów przedstawiających wybrane warszawskie biurowce, gmachy użyteczności publicznej, szkoły wyższe i instytucje naukowe oraz modernizowany w latach 30. XX wieku transport. Środek planszy wypełnia mapa Warszawy z 1933 roku.

Grając w Monopoly „Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne” będzie można poznać najsłynniejsze budynki, jakie powstały właśnie wtedy w naszym mieście. Na planszy znalazły się m.in. Prudential, Centralny Instytut Wychowania Fizycznego, Bank Gospodarstwa Krajowego, Sądy na Lesznie, Dworzec Główny czy charakterystyczne pomniki – Syrenki Warszawskiej i Lotnika – oraz popularne instytucje, jak Miejski Ogród Zoologiczny i kabaret Qui Pro Quo.

- Dzięki wykorzystaniu oryginalnych fotografii z tamtych czasów autorstwa mi.in Czesława Olszewskiego czy Henryka Poddębskiego, gra stanowi swoisty album przedwojennej Warszawy. Tworząc ją, chcieliśmy podziękować warszawiakom za uczestnictwo w międzynarodowym głosowaniu, w wyniku którego stolica znalazła się na globalnej planszy Monopoly Here&Now obok takich metropolii jak Londyn, Nowy Jork czy Hong Kong – mówi Bartłomiej Sikorski, koordynator projektu.
Bicie Światowego Rekordu Guinnessa™ 6 września odbędzie się według rygorystycznych zasad. Spośród uczestników imprezy wyłonionych zostanie dwóch oficjalnych świadków tego wydarzenia. Zgodnie z wymogami Guinnessa, pomiar planszy musi być przeprowadzony przez profesjonalnego geodetę w towarzystwie dwóch niezależnych świadków. Dwie osoby mają zatem szansę wziąć bezpośredni i czynny udział w tym niezwykle ważnym momencie, jakim jest próba ustanowienia nowego rekordu.

(mat. prasowy)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.