Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Dowiedz się więcej o Wietnamczykach

Spokojni, pracowici - tyle wiedzą Polacy o Wietnamczykach i nic więcej. Jest okazja, by to zmienić. W warszawskim DKŚ już w niedzielę odbędzie się Dzień Wietnamski. Warto uczynić krok w kierunku poznania tej najliczniejszej grupy imigrantów w Polsce.

Festyn zorganizowany przez ambasadę Wietnamu - Warszawa / Fot. PAP Radek PietruszkaMijamy ich na ulicy, jesteśmy życzliwie do nich nastawieni, ale nie można powiedzieć, że ich znamy. Wiemy, że Wietnamczycy mają jakieś problemy, nie jesteśmy pewni, czy sobie radzą. Jak układają się ich relacje z Polakami? Czy Wietnamczycy dobrze czują się w Polsce?

Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w niedzielę, w Domu Kultury Śródmieście. Film, zdjęcia i dyskusje, barwne występy tańca, śpiewu i sztuk walki uzupełnią waszą duszę piękną harmonią.

Program:
16.00 - powitanie gości i słowo wstępne, pokaz slajdów o życiu Wietnamczyków w Polsce,
16.30 - projekcja filmu dokumentalnego „Ul. A18” w reżyserii Dang Thu Huong i Marysi Kotowskiej,
17.15 - po filmie: prelekcja Roberta Krzysztonia na temat życia Wietnamczyków w Warszawie i dyskusja z udziałem autorki filmu Dang Thu Huong,
18.15 - niespodzianka i związany z nią kurs specjalny,
19.00-20.00 - wieczór estradowy: taniec wietnamski wzbogacony o taniec brzucha, wietnamskie kołysanki i recytacje wierszy, pokaz tradycyjnych strojów wietnamskich przygotowane przez zespół „Skarby Orientu”. Pokaz wietnamskich sztuk walki w wykonaniu mistrzowskiego zespołu Viet Vo Dao.

Przez cały dzień w bufecie dyżurować będą polskojęzyczni Wietnamczycy, z którymi odwiedzający Dom Kultury będą mogli rozmawiać. Na gości czekać będzie zielona herbata. Będzie można kupić pamiątki w wietnamskim kiosku.

Dom Kultury Śródmieście - ul. Smolna 9
(wejście od Al. Jerozolimskich 2 - naprzeciwko Muzeum Narodowego)
Najbliższa niedziela, 5 kwietnia.
Od godz. 16 do ok. 20.
dziennikwietnamski

Proszę o rozesłanie tej wiadomości potencjalnie zainteresowanym osobom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przepraszam, że tak późno odpowiadam, nie bywam często na tej stronie. W Warszawie, oprócz komunistycznej ambasady i jej przybudówki pod nazwą Stowarzyszenie Wietnamczyków w Polsce "Solidarność i Przyjaźń", działają liczne środowiska wietnamskie. Terenem ich pracy jest spectrum od polityki, przez sprawy społeczne do kultury. Łączy je, jako dostępna platforma działania Stowarzysznie Wolnego Słowa z siedzibą przy ul. Marszałkowskiej 7. Spotkana publiczne mają charakter akcyjny, trudno przewidzieć datę następnego. Najłatwiej o kontakt przez SWS.org.pl . Jeżeli zechce Pan zostawić swój adres emailowy, będziemy informowali.

Zapraszam w środę wieczorem do oglądania programu Warto Rozmawiać w TVP2, będzie poświęcony wietnamskim sprawom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja to mam pecha. Co w Warszawie jest jakieś wydarzenie kulturalne, które mnie interesuje, to zawsze jestem zajęty. Dosłownie dziesięć minut temu umówiłem się na wyjazd do Krakowa w ten weekend :)

Czy skoro przegapię Dzień Wietnamski w tę niedzielę, będę mógł to nadrobić później? Czy w Warszawie są urządzane jakieś spotkania na temat kultury wietnamskiej, czy istnieje jakiś klub, stworzyszenie, itp?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.