Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Droga Krzyżowa w intencji ks. Popiełuszki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-26 13:35

W piątek ulicami warszawskiego Żoliborza przejdzie Ogólnopolska Droga Krzyżowa zorganizowana przez Duszpasterstwo Ludzi Pracy Archidiecezji Warszawskiej oraz Komisję Krajową NSZZ Solidarność. Przedstawiciele różnych IAśrodowisk będą modlić się "O błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego księdza Jerzego Popiełuszki".

Jak podkreśla metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz, wartości, których bronił ksiądz Jerzy Popiełuszko i za które oddał życie, trzeba bronić w każdych czasach. Arcybiskup Nycz podkreśla, że chodzi przede wszystkim prawdę czy wolność, która także współcześnie jest na różne sposoby człowiekowi ograniczana.

Zdaniem arcybiskupa - jednym z przykładów ograniczania ludzkiej wolności we współczesnym świecie, jest zabieranie człowiekowi całego spektrum wiedzy, zastępując to często jednostronnym przedstawianiem omawianych problemów.

Metropolita warszawski uważa także, że ksiądz Jerzy Popiełuszko może być dla wszystkich pokoleń wzorem stróża granicy między dobrem i złem. Jak zaznacza - każdy też może w nim widzieć swojego patrona, ponieważ - jak przypomina - ksiądz Jerzy Popiełuszko wspierał różne środowiska: i robotników, i Solidarność, pielęgniarki czy inteligencję.

Ceremonia beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki odbędzie się 6 czerwca na Placu Piłsudskiego w Warszawie i - jak zapowiada arcybiskup Nycz - do tego czasu, ale także później, będą podejmowane różne przedsięwzięcia, mające przybliżyć i upamiętnić kapłana-męczennika. Wyraża także nadzieję, że ta beatyfikacja będzie ważnym wydarzeniem zarówno dla Polski jak i Kościoła w naszym kraju.

W dzisiejszej Drodze Krzyżowej na Żoliborzu zapowiedzieli swój udział: hutnicy, kolejarze, górnicy, służba zdrowia, strażacy, energetycy, policjanci, żołnierze, delegaci z Regionów NSZZ "Solidarność", samorządowcy, parlamentarzyści, młodzież i harcerze. Droga Krzyżowa rozpocznie się o 16.30. Organizatorzy proszą wiernych o przyniesienie zniczy, lampionów lub świec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.