Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Drożeją nieruchomości

Nadszedł czas lepszej koniunktury na rynku nieruchomości. Inwestorzy po kryzysie finansowym wychodzą z cienia i chcą ulokować swoje pieniądze. Na celowniku mają głównie Warszawę.

Złota 44 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Z%C5%82ota_44_-_kwiecie%C5%84_2009.JPGJak podaje Puls Biznesu ceny nieruchomości, szczególnie w Warszawie zaczynają rosnąć. Ocieplenie na rynku ma związek z powoli przemijającym kryzysem finansowym i łatwiejszym dostępem do kredytów.

Ożywienie i wzrost cen

Ubiegłoroczne spadki cen gruntów i spowolnienie sprzedaży terenów pod inwestycje to już historia. Jak pokazuje najnowszy raport firmy Colliers International, ceny działek w centrum stolicy podskoczyły w stosunku do 2009 roku średnio o 22 procent, a poza Śródmieściem nawet o prawie 24 procent. Coraz większy jest popyt m.in. na działki pod biura, mieszkania oraz magazyny.

Na polski rynek wracają międzynarodowi inwestorzy m.in. LC Corp i Echo Investment, pojawiły się też pierwsze duże umowy. Dopóki ceny są niskie, firmy chcą inwestować. Swoje zainteresowanie skupiły głównie na dużych gruntach inwestycyjnych. Nie bez znaczenia jest lepszy niż rok temu, dostęp do kredytów.

Zainteresowanie głównie Warszawą

Jak podaje Puls Biznesu, coraz więcej inwestorów szuka gruntów pod inwestycje biurowe, obiekty handlowe oraz magazyny. W ubiegłym roku z powodu małego popytu ceny takich działek znacznie spadły. Teraz i one pną się w górę i też zwłaszcza w Warszawie. Gorzej jest w innych miastach - na razie oznak ożywienia tam nie widać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

teri
  • teri
  • 31.08.2010 09:45

dzieki bogu ze ja kupilam juz mieszkanie po nawet aktrakcyjnej cenie, no na kredyt oczywiscie, bo inaczej to sie nie dalo, ale trafilismy z mezem na getin, wzielismy u nich rodzine na swoim, bo wzieli po uwage wszystkie nasze zarobki, nie tylko z umowy o prace, ale tez zlecenie i nie bylo porblemu z nasza zdolnoscia kredytowa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.