Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25526 miejsce

Warszawa. Dworzec PKS Stadion zostanie zlikwidowany

Jak podaje "Gazeta Stołeczna" warszawski dworzec PKS Stadion zostanie definitywnie zlikwidowany. Pasażerowie udający się z tego miejsca w podróż, od września będą musieli się liczyć z poważnymi utrudnieniami.

Dworzec musi zostać zamknięty z końcem sierpnia, aby zdążyć z przygotowaniem otoczenia Stadionu Narodowego na Euro 2012. / Fot. Panek, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warszawa_Stadion_PKS_ka%C5%82u%C5%BCe.jpg Urzędnicy już kilka razy przygotowali się do ostatecznego zamknięcia dworca PKS Stadion w Warszawie. Już od września pasażerowie udający się na wschód kraju, będą musieli szukać przystanków z których będą odjeżdżały autobusy. Te będą rozmieszczone w różnych punktach stolicy.

Dworzec musi zostać zamknięty z końcem sierpnia, aby zdążyć z przygotowaniem otoczenia Stadionu Narodowego na Euro 2012. Teren zostanie wylany betonem architektonicznym. Pojawi się tez nowa zieleń. Brakuje jednak miejsca, w które można by przenieść obiekt.

"Mamy żal, że po kilkudziesięciu latach likwidowany jest dworzec, który istniał w miejscu dogodnym dla pasażerów i jednocześnie nie oferuje się nam nic w zamian" -zaznacza Bogdan Kozioł, szef PKS Garwolin.

W zamian oferowane jest rozwiązanie tymczasowe. Zarząd Transportu Miejskiego zamierza rozbudować istniejącą pętlę od ul. Lubelskiej. Znajdzie się tam 18 stanowisk dla autobusów PKS. Powstanie też pawilon z kasami. Taka modernizacja miałaby się zakończyć na przełomie kwietnia i maja 2012 roku. Do tego czasu pasażerowie mieliby korzystać z przystanków rozrzuconych po całym mieście. Będą się one znajdować m.in. na rondzie Wiatraczna, rondzie Waszyngtona i na pętli przy Dworcu Wschodnim.

Dworzec PKS Stadion działa od lat 60. Codzienne wyrusza stąd ponad 300 autobusów podmiejskich i dalekobieżnych. Dworzec oprócz połączeń krajowych obsługuje także trasy
międzynarodowe -głównie na Ukrainę

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

podróżnik
  • podróżnik
  • 02.09.2011 23:40

Zmieniać a nie zamykać... Dla podróżujących to bardzo duże utrudnienie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bodzio Beeethf
  • Bodzio Beeethf
  • 26.07.2011 11:12

A ja mam sentyment do Warszawa Stadion, bo przesiedziałem tam w oczekiwaniu na autobusy kawał młodości i dziwny proletariacki klimat tego miejsca zawsze mnie fascynował

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
  • Warszawiak
  • 19.07.2011 20:19

Tu nie chodzi o żaden sentyment, bo naprawdę tylko masochista mógłby mieć jakiś do tego miejsca (korzystałem sporo razy to wiem co piszę), tylko o to, że mogli by wymyślić coś w zamian. Jakie to by było przyjemne przeczytać np:
"z powodu budowy nowoczesnego i na światowym poziomie dworca autobusowego dotychczasowy Dworzec Stadion zostanie zamknięty"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, a to takie prawie historyczne miejsce... Wszystko jednak musi się zmieniać, niezależnie od sentymentu niektórych warszawiaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.